Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Öğrenci İçin En İyi Kredi Kartı Hangisi

Eğer bir öğrenciyseniz kredi kartı seçimlerinizde dikkatli olmanızda fayda var. Bir öğrencinin parası her zaman kıymetlidir öyle değil mi? Türkiye’de öğrencilere kredi kartı veren bankalar oldukça cazip kampanyalar ile öğrencilerin yanında olmak istemektedirler.
Öğrenci kredisi veren bankalar arasında İş Bankasının sunduğu İş’te Üniversiteli ile senelik kart ücreti ödemeden kredi kartını kullanabilirsiniz. İşte üniversiteli kredi kartı limiti ise 400 TL olmaktadır. Fakat internet şubesini kullanarak bu limiti arttırabilirsiniz. Bunun dışında işte üniversiteli kredi kartı aynı zamanda Müze kart özelliğine sahip bir karttır. Müze kart sayesinde her sene bir yıl süreyle kültür ve turizm bakanlığına bağlı birçok müzeyi ücretsiz olarak ziyaret edebilirsiniz.

Öğrenciyim Hangi Kredi Kartını Almalıyım?

  • Bir diğer önemli banka olan TEB bankası Bonus Card özellikli ÜniversiTEP kredi kartı öğrenciler tarafından en çok tercih edilen bir diğer karttır. Gecikme faizi %2.60 oranında olup kart limiti 300-400 TL arasında belirlenmektedir. Düzenli bir ödeme yapıldığında bu limit arttırabilmektedir.
  • Ziraat Bankası Genç Kart’a bakacak olursak Maximum Card özellikli bir kredi kartıdır. Banka beş yıl kart ücreti almamakta olup lisans öğrencilerine 500 TL yüksek lisans öğrencilerine ise 800 TL doktora öğrencilerine 950 TL limit tahsis etmektedir.
  • HCBC Advantage Campus kart ile kart limiti 500 TL ile 750 TL arasında değişmektedir. Banka yıllık olarak 20 TL kart ücreti almaktadır. Buna göre sıraladığımız banka kartlarından bir öğrenci olarak işe yarayacak bilgiler yer almaktadır. Size en uygun geleni tercih etmeniz önemlidir.

Kategori: Kredi Kartları
Yazar: Tarih: 13 Mart 2016 - 9:13:53

Benzer Konular

Yukarı Çık