Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Neden Kredim Onaylanmıyor?

Kredilerin verilmesinde ve onaylanmasında bir süreç gerekmektedir. Bu süreçte değerlendirilen birçok kriter yer alır. Öncelikli olarak kredi notu kredilerin onaylanmasında çok önemlidir. İlk olarak Findeks tarafından gelen bu sistem şu anda her banka tarafından kullanılır. Kredilerin başvurusunda bir değerlendirme kriteri olarak kredi notu alınır. Bu kredi notları sayesinde bankalar müşterilerini daha iyi tanır.

Kredi notu bir kişinin geçmiş dönemlerde bankalar ile olan ilişkilerini ortaya koyan bir sistemdir. Bu sayede kredi notlarında yer alan ödeme imkanlarının düzenlemesi sağlanır. Kredilerin ve diğer kredi ürünlerinin belirlenmesinin yanı sıra işlemlerde yer alan ödemelerin ve kredi imkanlarının bulunması da mümkün olmaktadır.

Kredilerin onaylanması ile birlikte yer alan ödeme işlemlerinin ve diğer kredi durumlarının da bankalar tarafından değerlendirilmesi mümkün olmayabilir. Kredilerin onaylanmasının bir diğer nedeni ise krediye başvurulan ürünün miktarının ve tutarının fazla olmasıdır.

Bu kredilerde yer alan ödeme imkanlarının yanı sıra diğer işlemlerin ve genel olarak bulunması ve kredi ürünlerinde yer alması söz konusu olabilir.

Kategori: Kredi Kullanma
Yazar: Tarih: 10 Aralık 2015 - 4:45:27

Benzer Konular

Yukarı Çık