Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Neden İhtiyaç Kredisi Alamıyorum?

Acil nakit sorunlarının giderilmesinde, eğitim, evlilik ve diğer masrafların karşılanmasında veya borçların kredi ile kapatılmasında bankalar çok önemli bir role sahiptir. Bankaların müşterilerine sunduğu hizmetlerden birisi de ihtiyaç kredisidir. İhtiyaç kredileri bazı dönemlerde birtakım kampanyalar ile birlikte çeşitli özel faiz oranlarıyla sunulabilmektedir. Bu dönemlerde bankalardan ihtiyaç kredisi almak daha avantajlıdır. Genelde bayram, tatil veya okulların açılma dönemlerinde  farklı isimler ile verilen banka ihtiyaç kredileri, hemen hemen her bankada yer almaktadır.

ihtiyaç kredisi

ihtiyaç kredisi

Ancak son dönemlerde herkesin kolay bir şekilde ihtiyaç kredisi alması mümkün olmamaktadır. Bunun nedeni de kredi notudur. Kredi notu da zaten bu amaçla uygulanmaya konulmuştur. Bankalardan zamanında çok kolay bir şekilde kredi alan ve bilinçsiz bir şekilde bankalardan kredi çeken kişiler bu borçlarını ödemekte çok zorlanmıştır. Dolayısıyla borçlu sayısı milyonlara ulaşmıştır. Bu durumun önüne geçebilmek için kredi notu sistemi uygulanmaya başlanmış ve böylece bankaların kişiler hakkında kredi alma ve kredi verme durumları daha doğru bir şekilde değerlendirilmiştir. Bankalardan bundan dolayı ihtiyaç kredisi her zaman alınamayabilir.

Kategori: Banka Kredileri
Yazar: Tarih: 28 Nisan 2016 - 8:16:08

Benzer Konular

Yazıya Yapılan Yorumlar

  1. Duygu y. dedi ki:

    İhtiyaç kredisi almak istiyorum. En düşük faizli kredi veren bankadan almak istiyorum ama düşük faizli diyen dosya masrafı çıkarıyor en karlı olan bankayı nasıl bulabilirim yani dosya masrafı olmayacak hem düşük faizli olacak..

Yukarı Çık