Kredi Notu Öğrenme Sorgulama


Moodys Kredi Notu Değerlendirmeleri

Moodys kredi notu değerlendirmeleri uluslar arası yatırım yapan yatırımcılar için çok önemlidir. Bankaların tüketicinin kredi puanına başvurdukları gibi, yatırımcılarda yatırım yapmadan o ülkenin Moodys veya başka bir finans şirketi tarafından verilen kredi notuna başvururlar.

Uluslararası kredi değerlendirme kuruluşu olan Moody’s, Türkiye’nin kredi notunu Baa3 olarak belirlemiş, görünümünü durağandan negatife dönüştürmüştür.

Kuruluş kredi notunun değişikliğine gerekçe olarak da;

Türkiye’nin dışardan gelen parasal finansman üzerinde olan baskılar, yerli ve küresel yatırımcıların güvenini olumsuz etkilediği belirlenmiştir. Belirsiz politika ortamından dolayı Türkiye’ye ilişkin büyüme beklentileri orta vadede zayıfladığı şeklinde açıklamalar gelmiştir.

moody's kredi notu

moody’s kredi notu

Bu hafta Türkiye Merkez Bankası, ABD Merkez Bankası, Japonya Merkez Bankasının toplantıları, piyasaların kısa, orta ve hatta uzun vadeli görünümleri üzerinde etki olabilecek öne çıkan gündem maddeleridir.

Ülkeler yabancı yatırımcıların ülkelerine yatırım yapmalarını sağlamak için kredi notu derecelerini yüksek tutmaya çalışmaktadırlar. Genellikle notu düşen ülkeler bu puan veren kuruluşlara itibar etmiyoruz deselerde ülkenin kredi puanını yükselttiği zamanlarda itibar etmeye başlamaktadırlar..

Bizlere Soru SORUN, En Kısa Sürede Cevap Alın ! Soru Sormanız için Soru-Cevap bölümünü ziyaret edin.
Uzmana soru
sor
Kategori: Soru - Cevap
Yazar: Tarih: 24 Nisan 2015 - 7:49:00

Benzer Konular

Yukarı Çık