Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Moneygram Anlaşmalı Bankalar

Moneygram anlaşmalı bankalar, vasıtasıyla ülkeler arası para transferi hem hızlandı, hem de ucuzladı. Tüm dünyada 347.000 Moneygram acentesı bulunmaktadır.

Moneygram dünyada hızla büyüyen, tüketicilerin dünyanın çeşitli yerlerine para göndermesini veya almasını sağlayan kişiden- kişiye para transferidir. Moneygram kullanarak 170 civarı ülkeye güvenle para transferi yapabilirsiniz. Moneygram masraf tutarı diğer havale tutarlarından ucuz olduğundan daha çok tercih edilmektedir.

 

Moneygram para transferini yapmak için öncelikle anlaşmalı bir bankaya giderek, Moneygram gönderim formu doldurun. Formu ve kimliğinizi şube görevlisine verin. Gidecek parayı ve masrafı ödeyin. Size verilen gönderim formu kopyasındaki referans numarasını alıcıya bildirin. Alıcı o referans numarasıyla parasını takip ederek alabilir. Moneygramla para transferi bu kadar basit bir işlemdir.

 

Dünya çapındaki bilgisayar bağlantısı ile yaygınlaşmış acente ağı sayesinde Moneygram para transferinin güvenilirliğini garantiler.

Sadece 10 dakika içinde paranız başka bir kıtada olabilir ve eğer seyahat ediyorsanız ” yeniden yönlendirme” fonksiyonu sayesinde paranızı istediğiniz yerden ön bir hazırlık yapmadan rahatlıkla alabilirsiniz.

Birkaç ufak istisna haricinde en hesaplı transferdir.

Her işlem için, rakiplerinin ücretli gönderdiği kişisel mesajları 10 kelimeye kadar ücretsiz yollar.

İşlem yapılmadan önce karşı tarafın hangi para biriminde, ne kadar para alacağı müşterinin bilgisine sunulur. Müşteri onayı ondan sonra alınır.

 

Bu sistem, Türkiye üzerinde yeni yeni yoğunlaşmaya ve yaygınlaşmaya başlamış iken, Moneygram konusunda etkin çalışmalar yapan pek çok banka bulunmaktadır. Bu da aktif ve rahat bir kullanım sağlamaktadır. Özellikle ithalat ve ihracat işleriyle uğraşanlar, bu hizmetten çok faydalanmaktadır.

Moneygram ile Anlaşmalı Bankalar

Para göndermek ve almak adına Denizbank, Kuveyt Türk ve Bank Asya’ nın Moneygram hizmeti verdiğini bilmekteyiz. Bu bankalar ile iletişime geçerek, yurt dışına para transferi ile ilgili her konuda bilgi alabilirsiniz. Yurt dışına para göndermeyi ya da almayı düzenli yapıyor iseniz Moneygram size artı katacaktır. Fakat sık sık para transferi yapmıyorsanız normal yöntemler daha ucuz olabilir.

Denizbank, Moneygram’ ın Türkiye’ deki en büyük acentesi durumundadır. Böylece, en üst düzey müşteri memnuniyeti ilkesi doğrultusunda önemli bir adım atmıştır.

Kategori: Genel
Yazar: Tarih: 14 Mayıs 2015 - 6:57:06

Benzer Konular

Yazıya Yapılan Yorumlar

  1. Metin dedi ki:

    Moneygram ile almanyadan 3.000 euro parà transferi yapmak istiyorum istanbula. Bunun masrafa nekadar olur ve parayı alan kişide tekrardan parayı cekmeye gitince ondan’da bir masraf talep ediliyormu?

Yukarı Çık