Kredi Notu Öğrenme Sorgulama


Merkez Bankası Kara Liste Sorgulama

Mali hayatımıza etki eden en önemli etkenlerden biriside, merkez bankasının kara listesinde olup – olmadığımızdır. Merkez bankasının kara listesinde olan vatandaşlar, kredi kartı, kredi, çek gibi banka hizmetlerinden faydalanamazlar. Merkez bankasının kara listesinde olan esnafların devlet ihale işleri de dahil olmak üzere çoğu işte işleri sekteye uğrar. Bankalardan, merkez bankasının kara listesinde olup olmadığınızı öğrenmeniz çok zordur. Bunu yalnızca Türkiye Cumhuriyeti Merkez bankasından öğrenebilirsiniz.

Merkez Bankası Kara Liste Sorgulama Nasıl Yapılır?

Türkiye Cumhuriyeti Merkez bankasına bir dilekçe yazarak, kara listedeki durumunuzu öğrenmek için postayla yollarsanız; adresinize posta yoluyla cevap yollanır.

 

merkez bankası

merkez bankası

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası İdare Merkezi: İstiklal caddesi No : 10. Ulus 06100 ANKARA. Merkez bankasının adresidir. Telefonla bilgi alabilmek için (0312) 5075000 nolu telefona veya (0312) 5075640 fax ‘sa dilekçenizi faxlayabilirsiniz .Eğer ben kara listede miyim diye e-mail yoluyla bilgi almak isterseniz,” [email protected] ” adresine e – mail atabiliriz.

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası genel merkezinden bilgi başvurularına cevap verilmektedir. Kara listede olup olmadığımızı öğrenmemiz,bizim hukuki bir hakkımızdır .

Bizlere Soru SORUN, En Kısa Sürede Cevap Alın ! Soru Sormanız için Soru-Cevap bölümünü ziyaret edin.
Uzmana soru
sor
Kategori: Genel
Yazar: Tarih: 17 Nisan 2015 - 8:18:48

Benzer Konular

Yazıya Yapılan Yorumlar

  1. tolga yürğaci diyor ki:

    Merhaba 2 yıl önce kredi kartı kullanyordum ödemelerimi zamanında yapamadığım için kredi kartım iptal edildi bana tekrar kredi kartı almam için bilgi aktarabilirmisiniz

Yukarı Çık