Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Mehmet Şimşek: “Kobilere Kolay Kredi”

Sayıları son dönemde hızlı bir şekilde artan ve 3 milyona ulaşan Kobiler, her ülkede olduğu gibi Türkiye için de önemli bir ekonomik kalkınma unsurudur. Ticarete çok farklı yönlerde destek veren ve ekonominin gelişmesinde çok önemli bir paya sahip olan Kobiler son zamanlarda hem devlet hem de özel kuruluşlar tarafından desteklenmektedir. KOSGEB ile birlikte Kobilere verilen desteklerin çok gelişmesi, girişimcilere hem hibe hem de kredi imkanı sunmaktadır.

Kobiler, KOSGEB’ten 70 bin TL’ye kadar hibe, 100 bin TL’ye kadar da kredi alabilmektedir. Alınan bu krediler de devlet desteği sayesinde düşük komisyon ve faiz ile ödenebilmektedir. Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek de geçtiğimiz günlerde yaptığı konuşmada kobilere olan desteğin artarak devam edeceğini söyledi. Son 10 yılda kobilerin sayısının yüzde 40 oranında arttığını belirten Mehmet Şimşek, bu durumun kendilerini mutlu ettiğini söyledi.

Hem genç girişimcilerin önünü açmak hem de kobilerin işlerini büyütmesini sağlamak amacıyla 2016 yılında da kobilere verilen kredilerin artacağını ve bu kredilerin çok daha kolay bir şekilde ödenebileceğini söyledi.

Kategori: Diğer, Genel, KOSGEB
Yazar: Tarih: 13 Nisan 2016 - 8:56:54

Benzer Konular

Yukarı Çık