Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Maddi Yardım İstiyorum

Maddi yardıma ihtiyacım var diyenler için acil nakit para veren,maddi yardım etmek istiyorum diyen güvenli kişilere ulaşması çok önemlidir.Durumu ve geliri müsait olmayan kişilerin maddi olarak desteklenmesi devlet ve toplum bakımından dikkate alınması gereken bir konudur. Özellikle son dönemlerde Suriyeli göçmenlerin ülke genelinde sayısının artması maddi yardım isteyen kişilerin sayısını da çoğaltmıştır. Maddi yardım isteyen kişilerin başvuruda bulunacağı çeşitli kuruluşlar bulunmaktadır. İlk olarak bulunulan ilin Kaymakamlık veya Sosyal Güvenlik Kurumları birimlerine başvuruda bulunulabilir. Bu kurumlar, gelen başvuruları değerlendirmeye alır ve bir gelir testi yapar.

para sayma

para sayma

Gelir testi içerisinde ailenin bireylerinin her birisinin ekonomik olarak kazancı kontrol edilir. Gerçekten durumu kötü olan kişilerin yardım isteği kabul edilir ve idari birimler bunu incelemeye alır. Yapılan incelemeler sonucunda yardım almaya hak kazanan kişiler, bu kurumlarda aylık bir gelir desteği alabilir.

Diğer yandan belediyeler ve belediyelere bağlı olarak çalışan hayır kurumları da maddi durumu kötü olan kişilere gıda ve para yardımı yapmaktadır. Bazı kişilere ev desteği de yapılabilmektedir. Çocukların okul masraflarının karşılanması için okul yardımı ve barınma ihtiyaçları için ev yardımı gibi konularda destek sağlanmaktadır.

Kategori: Borç Sorgulama
Yazar: Tarih: 5 Nisan 2016 - 8:10:01

Benzer Konular

Yazıya Yapılan Yorumlar

  1. hamza karacam dedi ki:

    İLGİLİ KİŞİLERE LÜTFEN FAİZİ İLE AYLIK ÖDEMELİ 200.000 TL YE İHTİYACIM VAR AYLIK 5.000 TL İLE ÖDEME İMKANIM VAR AYLIK GELİRİMİ BELGELEYEBİLİRİM BORCUM BİTENE KADAR EVİMİ DE ÜZERİNİZE YAPABİLİRİM

  2. emir dedi ki:

    Merhaba ben yardım olarak değil borç olarak istiyorum 30.000 TL ihtiyacım var çünkü faizi ile geri ödeme yaparım acil yardımcı olursanız sevinirim

  3. necati dedi ki:

    Yardımcı olabilir misiniz lütfen? Şu an için ödeme yapıyor musunuz? Maddi yardıma çok ihtiyacım var.

Yukarı Çık