Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Maaş Yazısı Nedir? Nasıl Yazılır? Örneği..

Maaş yazısı nedir, sorusunu bankayla işleri olan hemen hemen herkesten duyarız. Bankalar kredi isteyenlerden maaş bordrosu veya maaş yazısı isteyerek, aldıkları ücreti ispatlamalarını isterler.

Maaş Yazısı Nasıl Nereden Alınır?

Maaş bordrosu işyerinin büyüklüğü veya iş yeri muhasebesinin başka yerde olması sebebiyle işçinin maaş bordrosuna ulaşması bazen zor olmaktadır. Böyle durumlarda isteyen kuruma dilekçe formatında yazılıp işyerinin kaşe ve yetkili imzasıyla onaylanan maaş yazısı, maaş bordrosu yerine geçmektedir. Bu dilekçeyi yazarken çalıştığınız iş yeri bilgisi, Tc kimlik numaranız, aldığınız ücret, maaşın üzerinde herhangi bir kesinti olup olmadığı belirtilmelidir. Maaş yazısında ücretinizi iş yerinin oluru ile daha yüksekte gösterebilirsiniz. Bu yüzden maaş yazısı kişilerin daha çok rağbet ettiği bir yöntemdir.

Örnek vermemiz gerekirse, şöyle bir dilekçe yazabiliriz.

Maaş Yazısı Dilekçe Örneği

 

……………………………………………………..Banka Müdürlüğüne

 

İş yerimizde makine operatöru olarak çalışmakta olan ……………. Tc. numaralı Ali Mahmut ……………… TL maaş almaktadır. Maaşının üzerinde her hangi bir haciz ve kesinti yoktur. Bilgilerinize arz olunur.

 

 

İş yerinin kaşesi ve yetkili

imzası

 

Maaş yazısındaki ücreti banka ispatlamanızı da isteyebilir. O zaman mecburen maaş bordronuzu vermek zorundasınız. Fakat bu çok nadiren olmaktadır.

Banka Maaş Yazısı Örneği

 

Banka-Maaş-Yazısı

Banka-Maaş-Yazısı

Kategori: Soru - Cevap
Yazar: Tarih: 1 Mayıs 2015 - 4:13:08

Benzer Konular

Yukarı Çık