Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Lise Öğrencisine Kredi Kartı Veren Banka

Kredi çekmenin olduğu gibi kredi kartı kullanmanın da bir yaşı vardır. Tahmin ettiğiniz üzere 18 yaşından küçükler kredi kartı kullanamaz, kullanamaz demeyelim de kredi kartı başvurusu yapamazlar. Yapılan başvurular geçersiz sayılır ve banka nezdinde kabul görmez.

Lise öğrencisine kredi kartı veren banka bu yüzden yoktur. Sadece aileler çocuğuna, kullandığı kredi kartı ile bağlantılı olarak ek kart çıkarabilirler. Bunun yanı sıra tam anlamıyla kredi kartı olmasa da 18 yaşın altında ki lise öğrencilerine hesap kartı sunan bankalar var.

Yapıkredi bankası da bu alanda ki en iyi örneklerdendir. MaxiPara kart tamamen kişinin yanı lise öğrencisinin adına oluyor. Aile oraya para yüklüyor ve kişide bu karttan harcama yapıyor. Hem böylelikle parasını çaldırdı mı, cüzdanı bir yerde unuttu mu gibi dertler de son buluyor.

Lise öğrencisine kredi kartı veren bankalar yukarıda belirttiğimiz şekildedir. 18 yaşını doldurarak işi ve maaşı olan her birey kredi kartı sahibi olabilir ama aksi durumlarda kredi kartı maalesef alamazsınız.

Kategori: Kredi Kartları
Yazar: Tarih: 3 Aralık 2015 - 11:08:40

Benzer Konular

Yukarı Çık