Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Limitsiz ( Sınırsız ) Kredi Kartı Kimlere Verilir?

Kredi kartlarının bankalardan alındığı zaman bir sınırı bulunmaktadır. Kredi kartının sahiplerine verdiği toplam harcama miktarlarına kredi kartı limiti denilmektedir. Kredi kartı limitleri, kişilerin maaş durumlarına, bütçelerine ve mesleklerine göre verilmektedir. Kredi kartlarının limitleri aynı zamanda aylık olarak yapılacak harcamalara göre puan vermekte ve bu sayede kişilerin bütçelerinin daha kolay bir şekilde düzenlenmesini sağlamaktadır.

Limitsiz yani sınırsız kredi kartına sahip olmak için öncelikli olarak çok yüksek bir kredi notuna sahip olmak gerekir. Kredi notu, bankaların aynı zamanda kredi verme sürecinde de çok yararlı olmakta ve bankaların bu noktada esas olduğu konudur. Kredi alırken de kredi notunun değerlendirilmesi bankalar tarafından yapılmaktadır. Limitsiz kredi kartı alacak olan kişilerin bunun yanı sıra çok yüksek bir gelirinin de olması gerekmektedir. Geliri yüksek olan kişilere bankalar tarafından limitsiz kredi kartı verilebilir.

kredi kartı

kredi kartı limitsiz olur mu

genelde çok üst düzey kişilere verilmektedir. Üst düzey devlet görevlileri, sanatçılar, futbolcular ve bunun gibi aylık geliri çok yüksek ve statü olarak üst düzey seviyede olan kişiler bankalardan limitsiz kredi kartı alabilir. Limitsiz kredi kartlarının alınabilmesi için bu kişilerin bankalara başvurması gerekmektedir. Bankalara başvuruda bulunan kişiler özel istek ile birlikte kredi kartlarının limitlerini yükseltebilir ve bu sayede işlemlerini gerçekleştirebilir.

Sınırsız kredi kartı alabilir miyim?

Kredi limitinin normal bir vatandaş isteği ile yükseltilmesi de mümkündür. Bunun için kredi kartı kullanacak olan kişilerin bankalara telefon bankacılığı veya internet bankacılığı ile başvuruda bulunması gerekmektedir. Kredi kartı limitlerinin yükselmesi maaş belgesine göre yapılmaktadır. Devlet memurları maaşlarının 4 katına kadar kredi notunu yükseltebilmektedir. Kredi notu kredi kartlarının limitleri ile doğrudan ilgilidir. Yani kredi limitlerinin yükseltilmesinde de kredi notuna bakılmaktadır. Daha önce bankalar ile işlem yapıldığında borçlarını zamanında ödeyen kişilerin kredi notları çok yüksek olmaktadır. Bunun yanı sıra kredi kartlarının düzenli bir şekilde kullanılması gerekir. Kredi kartı limitlerinin çok yüksek olması aslında çok iyi değildir. Çünkü harcamaların daha da fazla olmasına neden olabilir. Kredi notunun gelişmesi için kredi kartı limitlerine ve kullanımlarına dikkat edilmelidir.

Kategori: Kredi Kartları
Yazar: Tarih: 28 Haziran 2016 - 12:12:40

Benzer Konular

Yukarı Çık