Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

KYK Kredisi Almak Mantıklı Mı?

KYK kredisi üniversite öğrencilerin olmazsa olmazı ve en temel destekleri arasındadır. 4 ya da 2 yıl boyunca KYK kredisi tarafınıza sunulmaktadır. Özel üniversite de okumayan, Doktora, Master yapmayan, hazırlık okumayan tüm üniversite öğrencileri yararlanabilir.

KYK kredi tanıtımına kısaca değindik, Peki, KYK kredisi almak mantıklı mı? Aslında bu sorunun cevabı maddi gücünüz ile doğru orantılıdır. Eğer maddi durumunuz yerinde ise KYK kredisi olmadan okula devam edebilecek durumda iseniz kredi almanıza gerek yok. Sonuçta devlete borçlanıyorsunuz.

Fakat üst metinin tam tersi durumda iseniz KYK kredisi her ay destek olur size ve az çok eksiklerinizi tamamlayabilirsiniz. Okulunuz bittikten yaklaşık 2 yıl içerisinde KYK geri ödeme yapmanızı talep eder. Eğer herhangi bir iş bulamamış ve çalışmıyorsanız bu durumu KYK ya bildirip ödemeleriniz erteleyebilirsiniz.

Bildirim yapmaz ve ödemezseniz faiz uygulaması yapılacaktır ve borcunuz katlanacaktır. KYK kredisi hakkında aklınıza takılan diğer soruları da Kredi Yurtlar Kurumu merkezi telefon numarasını arayarak öğrenebilirsiniz.

Kategori: Genel
Yazar: Tarih: 6 Aralık 2015 - 10:02:34

Benzer Konular

Yukarı Çık