Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Krediyle Alınan Ev Satılabilir mi?

Bankalara sıklıkla kredi ürünü için başvurulan harcama konusu evdir. Kişiler ev sahibi olmak için kredi almaya yönelerek bir ev sahibi olmak istiyor. Kredi borçlarını düzenli bir şekilde ödeyen kişi bu sayede kredi borcu bittiğinde ev sahibi olabiliyor.

Peki krediyle aldığınız evi satabilmeniz mümkün mü? Kredi kullanarak bir ev satın aldığınızda borcunuz bitmeden evi satmak istediğinizde konut kredisi kullanılarak alınan ev borç süresince banka adına tescilli olduğunu bilmeniz gerekiyor. Yani bu demek oluyor ki borcunuz bitene kadar eviniz bankaya aittir.

İpotekli İhityaç Kredisi Şartları

İpotekli İhtiyaç Kredisi

İpotekli İhtiyaç Kredisi

Bu süreçte kredi ödemeniz aksatıldığında banka evi satarak borcunu dilediğince alabilme hakkına sahip oluyor. Bu durumda ev üzerinde ipotek kaldırılarak satış yapabilirsiniz.

Tüketici kredisi kullanarak ipotek kaldırılabilir ve ya ipotekli ev borcu ile birlikte devir edilebilir. Borç kapatılırken bankaya %2 erken kapatma cezası ödenmektedir. İpotekli evi satmak isteyen kişi ipoteği kaldırarak bankaya kredi talebinde bulunarak evin satışını isteyebilmektedir. Bankadan alacağınız kredi ile borcunuzu ödeyerek evinizi satabilme imkanınız bulunmaktadır.

Kategori: Kredi Kullanma
Yazar: Tarih: 17 Ocak 2016 - 7:14:06

Benzer Konular

Yukarı Çık