Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Kredimi Dondurabilir Miyim?

Kredi dondurma nedir? İhtiyaç konut veya taşıt kredilerimi dondurabilir miyim?Bankalardan alınan kredilerin ayrı özellikleri bulunmaktadır. Bir taşıt kredisi ile konut kredisi aynı ödeme özelliklerine sahip değildir. Zamanında alınan kredilerin borçlarının ödenmesinde bir takım zorluklar çıkabilir. Büyük bir istekle alınan kredilerin borçlarının ödenmesi zor olduğunda hemen bankalar ile bir görüşme gerçekleştirilmelidir. Bankaların kredi dondurma gibi bir hizmeti söz konusu değildir. Ancak bu borçların dondurulma yerine yapılandırılması mümkündür. Kredisini yapılandırmak isteyen kişilerin bankalar ile iletişime geçmesi ve bu isteklerini bildirmesi gerekir. Zaten borçlarını uzun zamandır aksatan ve düzenli olarak ödeyemeyen kişilerin borçlarını banka kendi isteği ile dondurmakdır. Bu seçeneği müşterilerini arayarak dile getirir. Çoğu kişi de borçlarının yapılandırılmasını kabul eder. Borç yapılandırmalarında daha uygun faiz oranları uygulanmaktadır. Böylece kredilerin ödenmesi mümkün olabilir.

kredi dondurma

kredi dondurma

İhtiyaç Kredisi Dondurma

Bankalardan ihtiyaç kredisi alan kişiler, kredi dondurması yerine kredi borçlarının yapılandırılmasını kabul eder. Bankalar da bu seçenekler dışında dondurma gibi bir imkan tanımaz. İhtiyaç kredisi borçlarının yapılandırılması sonucunda borç kolay bir şekilde ödenebilir. Daha sonra da bankalar ile ilişik kesilir. İhtiyaç kredilerini ödeyemeyen kişiler, banka kredi transferleri ile borçlarını başka bir bankaya taşıyabilir. Bu da kredi transferi şeklinde uygulanır ve her banka borçların kapatılmasına karşılık yeni bir kredi önererek farklı bir faiz oranı uygular. Burada uygulanan krediler daha makul oldukları için çoğu kişi kredi transferlerini kabul eder.

Taşıt Kredisi Dondurma

Taşıt kredilerinin dondurulması mümkün olmadığı için bankalar bu kredi borçlarının yapılandırılmasını sağlar. Taşıt kredilerinin ödenmesinde çok dikkatli olunmalıdır. Çünkü bazı bankalar, taşıt kredilerine karşılık olarak bir teminat alabilmektedir. Bu teminat genelde aracın kendisi olmaktadır. Yani borçların ödenmemesi durumunda araca el konulabilir.

Konut Kredisi Dondurma

Konut kredisi, bankalar tarafından yapılandırılabilir. Ancak burada da tıpkı taşıt kredisinde olduğu gibi çok dikkatli olunmalıdır. Çünkü konut kredilerinin de alınan krediye karşılık bir ipotek uygulanır. Konut kredisi almak isteyen kişilerin ekonomik durumlarını gözden geçirmeleri tavsiye edilir. Çok zor durumda kalan kişiler de borçlarının kapatılabilmesi için kredilerini başka bir bankaya taşıyabilir. Kredi taşımaları da her bankada mümkündür.

Kategori: Kredi Kullanma
Yazar: Tarih: 17 Nisan 2016 - 11:55:52

Benzer Konular

Yukarı Çık