Kredi Notu Öğrenme Sorgulama


Kredim Onaylandı mı?

Kredim onaylandı mı? Bu sorunun cevabını internetten ve şubeden öğrenebiliriz. Her bankanın kredi onaylarının internet şubelerinden takip edilebilmesi için değişik hizmetleri vardır.

Akıllı takip sayesinde, Bireysel İhtiyaç kredisi, Taşıt kredisi veya Kredi Kartı başvurularınızın durumunu Yapıkredi.com.tr’ ye tıklayarak internet şubesinden başvurular ve krediler menüsü altından Başvuru İzleme bölümüne tıklayarak ya da 4407′ ye SMS göndererek öğrenebilirsiniz. Bireysel İhtiyaç kredisi, Taşıt kredisi ve Konut kredisi için, başvurunuz olumlu veya olumsuz sonuçlandığında, Kredi Kartı başvurularınız için başvurunuz olumlu olarak sonuçlandığında SMS ile bilgilendirilerek, başvuru sonucunu siz sormadan, Yapı Kredi bankası size göndermektedir. İnternet şubesinden kredi sorgulamasında son 6 aylık bilgileri ve ilk kart başvurularını görebilirsiniz. Kart başvurusu için red nedeni bilgilerini ” red nedeni” kolonundaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz. Kart tipi ( boşluk) TC numaranızı. 4407′ ye SMS gönderirseniz, cep telefonunuza SMS yollanarak bilgi verilmektedir.

Kredim onaylandı mı Garanti

Garanti Bankasında kredi başvuru sonucunuzu öğrenmek için, başvuru sırasında verdiğiniz TC numarasıyla kredinizin hangi aşamada olduğunu takip edebilirsiniz.

TC numarasıyla;

Cepten 3390′ dan,

garanti.com.tr’ den,

Banka şubesinden

444 0 333 Alo Garanti’den.

Kredinizin akibeti hakkında bilgi alabilirsiniz.

TEB’ de başvurunuzun sonucunu öğrenebilmek için TC Numaranızla birlikte bankanın internet şubesinden ya da SMS’ den faydalanabilirsiniz.

 Kredim Onaylandı mı Vakıfbank

Vakıfbank’ta da başvuru sonucunu öğrenebilmek için TC numaranızla bankanın internet şubesinden ya da SMS’ den yararlanabilirsiniz.

>>> kredi ön onay nedir?

Eskisi gibi kredi başvuruları haftalarca sürmüyor. Birkaç gün içerisinde hatta başvurduğunuz gün içerisinde kredinizin onayı belli olmaktadır. Yasalarla yapılan düzenlemelerle sizin kaybettiğiniz zaman en aza indirlmiştir.

Kredi alıp alamıyacağınızı etkileyen faktör tamamen sizin sicilinizle ilgilidir. Geçmiş dönemlerde ki ödemelerinizdeki  düzeniniz sizin sicilinizi belirler. Kredim onaylandımı diye merak ediyorsanız bunu bankaya gitmedende öğrenebilirsiniz. İsterseniz telefonla, isterseniz internetten öğrenirsiniz. Fakat bu şekilde size verilen bilgiler, sadece kredinizin onaylanıp, onaylanmadığı yönünde olacaktır. Onaylandıysa hangi belgeleri götürmeniz gerektiği, onaylanmadıysa hangi gerekçeyle reddedildiği bilgilerini bireysel müşteri temsilcilerinden öğrenebilirsiniz. Bireysel müşteri temsilcileri zaten sizi yormadan, kredi onayınız belli olduktan sonra size ulaşarak bilgi verirler.

Bizlere Soru SORUN, En Kısa Sürede Cevap Alın ! Soru Sormanız için Soru-Cevap bölümünü ziyaret edin.
Uzmana soru
sor
Kategori: Kredi Kullanma
Yazar: Tarih: 14 Mayıs 2015 - 6:53:11

Benzer Konular

Yukarı Çık