Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Kredili Aracın Satışı

Banka kredili araç satışı yapan galeriler kredi ile alınan aracın satışı ile ilgili aynı zamanda danışmanlık da vermektedirler.

Böyle bir durumda nasıl bir yol izlemeniz gerektiği ile alakalı sizlere bir kaç obsiyon sunacağım..Bunlardan bir tanesi kredili bir aracın borcunun ödenmesi ile satış gerçekleştirebilmeniz.
Sizlere biraz bu konudan bahsetmek istiyorum.
Kredili bir aracınız var ve bu aracı satmak istiyorsanız, önce kredi borcunun kapatılması için bankaya gitmeniz gerek. Mevcut  borcunuz, sizin tarafınızdan veya aracı alacak kişinin satış karşılığında ödeyeceği miktardan düşülmesi koşulu ile alıcı tarafından kapatılmalıdır.

Kredi Borcu Olan Aracın Satışı

Borcunuzun kapatılmasından sonra bankadan Rehin Kaldırma Yazısının alınması gerek, bu rehin kaldırma yazısını aynı gün Notere tasdik ettireceksiniz.

Bu Tasdikli Rehin Kaldırma Yazısı ile aracın bağlı bulunduğu Trafik Şubesine gidilecek.. Noterden aldığınız Tasdikli Rehin Kaldırma yazısı bu Trafik Şubesine verilecek..ve son işlem olarak ta  Trafik Şubesinden İlgili makama (Noter’e) adı altında yazı alınacak..Bu yazı ile Noter’e gidip satışınızı gerçekleştirebilirsiniz.
Diğer bir obsiyon ise Kredili Aracın Satılması Üzerine vekalet verilmesidir.
Öncelikle alıcı ve satıcının birlikte bankaya gitmeleri gerek… Bankaya gidildiğinde arabayı alacak olan kişi banka huzurunda borçları kabul ettiğini banka müşteri temsilcilerine  beyanda bulunacak…

Daha sonra banka “Muvafakat Yazısı” düzenleyecek. Bu muvafakat yazısı ile  Noter’e gidilecek. Noter de yapmak istediğiniz işlemi gişe görevlisine belirterek, arabanın devrini rehinli olarak karşı tarafa vermiş olacaksınız.

Kategori: Kredi Kullanma
Yazar: Tarih: 6 Şubat 2016 - 8:46:52

Benzer Konular

Yukarı Çık