Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Kredili Araca Kasko Şart Mı?

Bir bankadan taşıt kredisi alarak hayalinizdeki araca kavuşabilirsiniz. Taşıt kredileri bankalar tarafından 0 km veya ikinci el araçlar için ayrı olarak verilmektedir. Diğer yandan kredi üzerinden alınan araçları bankalar teminat olarak da kabul edebilmektedir. Bu taşıt kredilerini almadan önce bankalar ile çeşitli araştırmalar yapabilirsiniz. Bankalar ile yapılan görüşmeler sonucunda kredi almaya karar verdiğinizde bankaların büyük bir çoğunluğu size kasko şartı sunmaktadır.

Bankalardan taşıt kredisi ile araba almada kasko şart değildir. Ancak bankalar daha fazla kazanç sağlamak için kaskoyu şart sunmaktadır. Kredi içerisinde kasko masraflarını da dahil edebilir. Tüketiciler de bu durumdan dolayı kaskolu araç kredisi almak durumunda kalır. Bankaların bir anlamda uyanıklık olarak kullandığı bu durum, tüketicilerin çok dikkatini çekmektedir.

Kredili araç olarak bilinen taşıt kredili arabalar, kaskosuz olarak teslim alınabilir. Kişi istediği zaman aracına kasko yaptırabilir. Bankaların bu uygulamasına bir son vermesi gerektiği inancı çoğu müşteride ortaktır. Bankalar, tüketici kredileri ve konut kredilerinde de aynı şekilde farklı uygulamaları şart koşarak çeşitli ücretler alabilmektedir.

Kategori: Soru - Cevap
Yazar: Tarih: 17 Mayıs 2016 - 8:30:30

Benzer Konular

Yukarı Çık