Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Kredibilite Nedir Kredibilite Nasıl Öğrenilir?

Kredibilite Kredi Kayıt Bürosu olarak bilinen bir sistemde müşterinin krediye uygun olup olmadığını ölçen bir sistemdir. Müşterilerin daha önce herhangi bir bankadan kredi çekip çekmediği sorusuna cevap bulabilen bir sistemdir.

Kredibilite ile bankalar müşterileri hakkında bir çok bilgiye kolaylıkla ulaşıyor ve kredi verirken bu bilgilerden faydalanarak veriyor. Kredi kullanıldıysa kredi ödemelerini zamanında yapıp yapmadığı hakkında bilgi verir ve krediyle ilgili bir gecikme söz konusu olup olmadığı bilinir.

Kredibilite Sorgulama- Kredibilite Hesaplama

kredibilite

kredibilitenizi öğrenmeniz gerekli

Müşterilerin gelir seviyesi ne durumdadır ve belgelenebilir ek gelir seviyesinin kaydını tutan bir sistemdir.

Tüketicilerin kredibilite durumları ne kadar yüksek olursa kredi başvurularına olumlu yanıt alabilmeleri de o kadar kolay olmaktadır. Tüketicilerin bankalara yaptığı başvurular ve başvuruların sayısı da kredi notuna ve kredibilite durumuna yansıtılmaktadır. Kredibilitenizi öğrenmek için TC kimlik numaranız ile KKB nin web sayfasından sorgulama yapabilmeniz mümkündür.

Kredibilite Raporu

KKB web sayfasından yapabildiğiniz gibi findeks.com adresi ile de bu sorgulamayı yapabilirsiniz. Bireysel olarak kredibilite sorgulama işleminin yapılması için herhangi bir banka ile çalışmış olmanız gerekmektedir.

Kategori: Soru - Cevap
Yazar: Tarih: 10 Ocak 2016 - 6:08:47

Benzer Konular

Yukarı Çık