Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Kredi Sicilimi Temizlemek İstiyorum

Kredi sicili temizleme nasıl yapılır? Sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar var mı? Hepimizin bankalarla ilgili ödeme sıkıntıları oluyordur. Kimimiz ödemeleri geciktirirken kimimizde hiç ödeyemeyecek duruma gelebiliyoruz. Hal böyle olunca idari, yasal takipler derken iş çığrından çıkıp konuta hatta maaşa hacize kadar gelebiliyor. O an ki borcunuzu ödemiş olsanız bile kredi sicilinize işlendiği için ileride yapacağınız kredi veya kredi kartı başvuruları için sıkıntı yaratmakta ve gelecekteki acil bir ihtiyacınız durumunda bankaların bu imkanından faydalanmaz hale gelebiliyorsunuz.

kredi sicili temizleme

kredi sicili temizleme

Kredi sicili adını duymuşsanız bu işin önemini çok iyi biliyor olmanız gerek. Çünkü; kredi sicili kredi başvurusu ve bunun borcunun geçmişinin tamamını içeren ve SİLİNMESİ asla mümkün olmayan bir veri tabanıdır.

Kredi siciliniz bozulmadan önce olan borçlarınızı tamamen ödeyip ortadan kaldırmanız gerekmekte. Böylelikle kredi sicilinizi temiz tutabilirsiniz. BDDK’ya bağlı olan kurumlarda kredi sicili temizleme gibi bir hizmeti olmadığı için, kredi sicilimi temizlemek istiyorum diye bir şey maalesef olamıyor. Bu nedenle sicil temizlemeyi düşünmek yerine kredi notunuzu yükseltmeye çalışmak, borcunuzu düzenli ödemek yada sıkıntı yaşadığınız borcunuzu bir an önce kapatmak en akıllıca iş

Kategori: Genel
Yazar: Tarih: 27 Mart 2016 - 9:40:54

Benzer Konular

Yukarı Çık