Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Kredi Sicili Bozuk Olanlara Kredi

Kredi puanı, kredi notu veya kredi sicili esasında aynı sistemi ifade etmektedir. Kişilerin geçmiş dönemlerde bankalar ile yaptıkları ödeme işlemlerinde görülen istikrar ortaya kredi puanını ve sicilini çıkarmaktadır. Kredi sicili ile birlikte bankalar kredi vereceği kişilere bir ön araştırma yapmaktadır. Bu sistemde bir kişinin kaç sene önce kredi çektiği, kredi ödemelerini nasıl yaptığı, kredi kartı borçlarını ödeme düzeni gibi bilgileri görebilmektedir.

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar

kredi scilim bozuk

kredi sicilim bozuk

Kredi notunda görülen düşüş veya azalmaların nedeni borçların zamanında ödenmemesi veya geciktirilmesidir. Bankalar üzerinden alınan kredilerin veya kredi kartlarının borçlarının belirli seviyelerde düzenlenmesi gerekir. Kredi kartları borçlarının zamanında ödenmemesi, kredi borçlarının geç ödenmesi gibi durumların her birisinin ayrı bir puan kesintisi olmaktadır.

Sicili Bozuk Olana Kredi Verilir

 

sicilim bozuk kredi çekemiyorum

sicilim bozuk kredi çekemiyorum

Bu puanlar beş senede bir güncellenir. Daha sonra yeniden puan sistemi işlemeye başlar. Kredi notunun öğrenilmesi için Findeks sistemine üye olmak gerekir. Findeks üzerinden yapılan işlemler sonucunda kredi notları doğru bir şekilde hesaplanır. İlk hesaplama işlemlerinde bir ücret alınmaz. TC kimlik numarası ile basit bir şekilde kredi notunu öğrenmek mümkündür. Kredi sicili bozuk olan kişilerin kredi alabilmesi için bazı kişi veya kurumlara başvurması gerekir.

Sicili Bozuk Olana Kredi Çıkartılır

Kredi notu düşük olan kişiler senetle veya komisyonla kredi veren kişiler ile iletişime geçebilir. Kredi puanın yetmediği zamanlarda bankalardan bu nedenle kredi alamayan kişiler acil ihtiyaçları için nakit sorunları da yaşayabilir. Kredi sicil belgesinde yer alan sistem puanın renklere ve seviyelere göre düzenlenmesi de oldukça önemlidir. Bu sayede renk üzerinden ve seviye ile birlikte kişilerin ödemelerini düzene sokması söz konusu olmaktadır. Kredi sicili temizleme ile birlikte siz de bankalardan kredi alabilir ve işlemlerinizi anında yapabilirsiniz.

Kategori: Genel
Yazar: Tarih: 18 Ocak 2016 - 6:39:06

Benzer Konular

Yazıya Yapılan Yorumlar

 1. Oceans dedi ki:

  Acil 4000 TL ihtiyacım var.Yardımcı olabilir misiniz?

 2. NESRIN dedi ki:

  Benim hacizim var banka kredisi yüzünden.Bana kredi çıkar mı?

 3. Mustafa dedi ki:

  Acil 20000 tlye ihtiyacım var 12 ayda öderim

 4. Ersin çetin dedi ki:

  Tamam iyi hoş ama puanım düşük benim kredi çıkmıyor nasıl çıkartacağız krediyi ?

 5. Erkan dedi ki:

  Ben 10000 lira bulmak istiyorum tüm borçlarımı kapatıp tek ele borçlanmak istiyorum her ay düzenli 500 ile 600 arası ödeyebilirim yardımcı olabilir misiniz?
  Saygılarımla Teşekkürler

Yukarı Çık