Kredi Notu Öğrenme Sorgulama


Kredi Puanımı Öğrenmek İstiyorum

Bankadan kredi çekmeniz için bankaların sizin güvenilirlik seviyenize bakmaları gerekmektedir. Bankalar kredi notunuza bakarak sizin güvenilirliğinizi ölçer. Güvenilirliğinizin en büyük göstergesi ise kredilerinizi ve faturalarınızı zamanında ödemiş olmanızdır.

Kredilerinizi zamanında ödemediğiniz taktirde bankalar sizin kredi notunuzu düşürmektedir. Eğer kredi notunuzun yüksek olmasını istiyorsanız tüm kredi ve faturalarınızı zamanında yatırmanız gerekmektedir. Bu sayede kredi çekmek istediğiniz zaman kredi notunuzda sıkıntı çekmeyeceksiniz.

Kredi Notumu Öğrenmek İstiyorum

Kredi puanınızı öğrenmek istiyorsanız kredi puanınızı öğrenebilmeniz için çeşitli siteler bulunmaktadır. Bunlar aracılığı ile kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Ancak kredi notunuzu öğrenmenin en güvenilir yönünün banka müşteri temsilciniz olduğunu söyleyebiliriz. Bankaların kredi notunuzu hesaplama yöntemleri bile farklıdır.

Bu neden ile kredi notunuzu öğrenebilmenizin en iyi yolunun kredi çekmek istediğiniz banka tarafından hesaplanması olacaktır. Bankaların tamamı aynı kredi notunu hesaplıyor olsa bile ortaya çıkan farkın temelinde banka kredi notunun seviyesini belirleyen not aralıkları değişebilmektedir. Bu neden ile eğer istediğiniz bankadan kredi çekemiyorsanız diğer bankalardan da kredi notu hesaplaması yaptırmanız önerilir.

Bizlere Soru SORUN, En Kısa Sürede Cevap Alın ! Soru Sormanız için Soru-Cevap bölümünü ziyaret edin.
Uzmana soru
sor
Kategori: Kredi Kullanma
Yazar: Tarih: 14 Ağustos 2015 - 11:44:08

Benzer Konular

Yazıya Yapılan Yorumlar

  1. ahmet diyor ki:

    Kredi notumu öğrenmek istiyorum ve çıkacak sonuca göre hangi bankanın kampanyasının cazip olduğunu bilmek istiyorum. Kredi notu konusunda kendime güveniyorum. Kredi notumun yüksek çıkmasını bekliyorum.

  2. Necibullah diyor ki:

    Kredi notumu ogrenmek istiyorum

Yukarı Çık