Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Kredi Puanı Düşükler için Kredi Fırsatları

Kredi notu bankaların kredi başvurusunda bulunan müşterilerinden aradığı önemli noktalardan birisidir. Kredi notu bir anlamda bir kriter haline gelmiştir. BDDK, Findeks ve kredi kayıt bürosu iş birliği ile hazırlanan kredi notu ile birlikte acil nakit sorunlarının zorlanmadan aşılması amaçlanmıştır. Bu durum kredi notu yüksek olanlara çok önemli avantajlar sağlarken kredi puanı düşük olan kişiler bankalardan kolay bir şekilde kredi alamamaktadır. Bu sistemin uygulanmaya başlanmasının geç kalınmış olarak değerlendirilmesi de mümkündür. Çünkü 2015 yılı itibariyle bankalara borcu olan kişilerin sayısı 1 milyonu geçmiştir. Bu durumdan bankalar ve müşteriler olumsuz olarak etkilenmektedir.

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar

kredi notu düşüklere kredi

kredi notu düşüklere kredi

İsteyen herkese çok kolay ve hızlı bir şekilde kredi vermemek için uygulanan kredi notu kriterler aynı zamanda bankaların kredi seçiminde çok daha dikkatli ve titiz olmasını sağlamaktadır. Bankalardan kredi alacak olan kişilerin mutlaka kredi notu hakkında inceleme yapması gerekmektedir. Bu bilincin farkında olan bankalar, kredi başvurusunda bulunan kişilerin kredi notunu anında öğrenebilmesi için hemen hızlı bir şekilde kredi notu öğrenme sistemini uygulamaktadır. Böylece bankalardan kredi almak isteyen kişiler, kredi notunu öğrenerek bilinçli bir şekilde hareket edebilmektedir. Bazı bankalar kredi puanı ile ilgili hiçbir şekilde taviz vermemektedir. Ancak bazı bankalar da kredi ile ilgili işlemlerinde biraz daha esnek davranabilmektedir. Bunun amacı kredi puanı düşük olan kişilere de kredi imkanı sağlamaktır. Bu bankalar kefil veya teminat isteyerek kredilerin verilmesini ve diğer istihbarat araştırmalarının yapılmasını takip etmektedir.

//www.kredisorgulama.org/kredi-cekmek-istiyorum-ama-kredi-notum-dusuk

Kredi notunun düşüklüğünden kasıt da 1200 puana sahip olmak demek değildir. 1300 veya 1400 puan arasında olan kişiler kredi alabilmek için gerekli olan 1499 puana çok yakın oldukları için bankalardan biraz daha yardım alabilmektedir. Durum böyle olunca Odeabank, Denizbank ve Burgan Bank kredi puanı düşük olan ve iyi seviyelere karşı sınırda olan kişilere kredi verebilmektedir. Bu kredilerin limitlerinde bir sınırlama yapılmaktadır. Kredi sınırlamaları genelde 10 bin TL olarak belirlenmiştir. Yani kredi notunuzun 1300 veya 1400 seviyelerinde ise bu bankalardan 10 bin TL’lik mini krediler alabilirsiniz. Böylece acil nakit sorunlarınızın üstesinden gelebilir ve işlemlerinize çok hızlı bir şekilde devam edebilirsiniz.

Kategori: Kredi Kullanma
Yazar: Tarih: 28 Nisan 2016 - 12:50:00

Benzer Konular

Yazıya Yapılan Yorumlar

  1. ÜNAL KOÇ dedi ki:

    Tüm kredi ve kredi kartı borçlarımı bir çatı altında toplamak istiyorum İzmir’de ikamet ediyorum SGK emeklisiyim ve özel bir şirkette yönetici olarak görev yapmaktayım 100.000 TL paraya ihtiyacım var lütfen mail adresinden tarafıma geri dönüş yapınız.

  2. Şaban yavuz çiçek dedi ki:

    Tüm kredi ve kredi kartı borçlarımı tek bir çatı altında toplamak için 25000 TL ihtiyacım var

Yukarı Çık