Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Kredi Notunun Düşmemesi İçin Yapılması Gerekenler

Kredi notu, bireylerin finansal yaşantılarının, bankalar ile yapmış oldukları her işlem sonucunda belirlenen notlardır. Son zamanlarda bilinçsizce çekilen krediler ve yüksek limitli kredi kartlarının düşünülmeden harcanılması sebebi ile bankalar ödemelerini almakta oldukça sıkıntı çekiyorlar. Kredi notu sayesinde bankalar kredi kartı veya her türlü kredi başvurusu yapan müşterisinin finansal geçmişine oldukça kolay bir şekilde ulaşıyor ve başvuru sonucunu kredi notlarına göre belirliyor.

Kredi notu neden düşer? Önceleri bireylerin kredi notlarına yalnızca bankalar ulaşabilirken, son yıllarda geliştirilen sistemler ile artık vatandaş da kendi kredi notunu biliyor ve başvurularını bu şekilde gerçekleştiriyor. Kredi notumuzu bilmek her türlü gelecek planlarımızda bankalardan talep edeceğimiz kredilerde daha bilinçli hareket etmemizi sağlayacaktır. Kredi kartı ekstre ödemelerimizi geciktirmemiz, ve kredilerimizi zamanında ödemediğimiz zaman kredi notlarımız düşer.

kredi notu

kredi notu

Kredi notlarımızı yükseltmek için yapmamız gereken ilk şey kararlı olmaktır. Harcamalarımızı düzenlemek kredi kartlarımızın aylık ekstrelerinin tümünü ödeyecek kadar alışveriş yapmamızdır. Ekstremize ait askeri tutarı değil aylık ekstre tutarımızın tümünü ödediğimizde kredi notumuz yükselecektir. Aynı zamanda kredilerimizi de zamanında ve eksiksiz yatırmalıyız. Bunun yanı sıra kredi notu düşük olan grup arasına bankalar ile hiçbir ilişkisi olmayan bireyler de girmektedir. Bankalar bu bireylerin finansal geçmişine ulaşamadıkları için kredi notlarını da düşük tutarlar. Bu bireyler için kredi notlarını yükseltmek daha kolay olacaktır. Düşük limitli bir kredi kartı alıp aylık ekstre miktarının tümünü yatırmaları gerekmektedir.

Aynı zamanda düşük tutarda bir ihtiyaç kredisi çekip ödemelerini düzenli yapmak da bankaların finansal geçmişine ulaşamadığı bireylerin kredi notlarını yükseltmeleri için oldukça doğru bir yol olacaktır.

Kategori: Kredi Kullanma, T-Bank
Yazar: Tarih: 21 Ocak 2016 - 7:54:27

Benzer Konular

Yukarı Çık