Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Kredi Notum Ne Zaman Güncellenir?

Kredi notum ne zaman güncellenir diye merak ediyorsunuz biliyorum ama öncelikle kredi almak için bankaya başvurabilirsiniz. İlk krediniz sizin için çok kolay bir şekilde sağlanmaktadır. Çünkü daha önceden kredi almadığınız için geçmişinizde olumsuz bir yön bulunmamaktadır. Bu da kredinizin olumlu sonuçlanmasını sağlar.

kredi-notu-yukseltme

Ancak krediyi aldıktan sonra kredi notunuz oluşur ve bu notun olumlu olabilmesi için almış olduğunuz kredilerin zamanında ödenmesi gerekmektedir. Zamanında ödenen krediler size olumlu dönüş yapar ve bu sayede de sonraki kredilerinizin sorunsuz bir şekilde alınmasını sağlar. Ancak her daim kredinizi hızlı bir şekilde ödeyemeyeceğiniz kesindir.

KREDİ NOTU GÜNCELLEME

Geçmiş zamanda yapmış olduğunuz kredi ödemelerinin belirlediği kredi notunuzun güncellenmesi ile yeniden kredi almaya başlayabilirsiniz. Kredi notunuzun yükselmesi için göstermiş olduğunuz olumlu tutumların güncellenmesi maalesef uzun sürmektedir. Verilerin uzun sürede güncellenmesi nedeni ile geçmişteki kredilerinizin olumsuzluğu maalesef peşinizi uzun bir süre boyunca bırakmamaktadır.

Bu neden ile kredinizi çektikten sonra mutlaka tüm olumsuzlukları göz önünde bulundurmalısınız. Bu sayede daha sonradan alacağınız kredi ve kredi kartlarında daha hızlı sonuç alabilirsiniz.

Özet olarak: Kredi notu ne zaman güncellenir soruna net bir tarih vermek uygun değil ama yapmanız gereken işlem kredi notu yükseltme yöntemlerini öğrenerek belirli bir süreç içerisinde kredi puanınızı yükseltmelisiniz. Güncelleme süreci her an devam etmektedir.

Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi

Şu şekilde izah edelim: Diyelimki kredi borçlarınız var ve kredi kartı kullanıyorsunuz hiç aksatmadan ödemeniz sizin puanınıza olumlu etkileyecek, veya mevduat hesabınıza para yatırıp çekme ve hesabınızı kullanmaya başlamanız gibi kredi notu yükseltme taktiklerini her uyguladıkça kredi notunuzda otomatik olarak güncellenecektir.

KREDİ NOTU TECRÜBELERİM

Kredi skorumuzun oluşması,güncellenmesi ve hareketlenmesi için denemiş yöntemler olarak;

 1. Kredi kartı harcaması yapıp, günü gelince hemen ödemek
 2. Banka hesabınıza para yatırıp geri çekmek ve bunu defaatle tekrarlamak
 3. Sık Sık kredi kartı kullanmak
 4. Ufak rakamlarda kredi çekmek ve hemen kapatmak

İlk etapda bunları yaptığınızda bir hareketlenme göreceksinizdir.

 

Kategori: Genel, Soru - Cevap
Yazar: Tarih: 7 Kasım 2015 - 11:00:51

Benzer Konular

Yazıya Yapılan Yorumlar

 1. didem dedi ki:

  Kredi notum düşük ne zaman güncellenir? Yükselip yükselmediğini görmek için ne kadar beklemem gerekecek..

 2. Orkun dedi ki:

  Eski işim iflas ettiği için kredi çekemiyorum. Şu anda 800 maaşla çalışıyorum kredi çekebilmem için kredi notum ne zaman düzelir?

 3. Mehmet Ergün dedi ki:

  SSK lı olarak net 2500 tl ile çalışmaktayım düğün masrafları nedeni ile çok sıkıştım acil 10000 TL’ye ihtiyacım var kredi notum ise biraz düşük hiç bir bankaya borcum yok ama kredi çekeliyorum kredi notum 1036 lütfen yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

 4. mehmet dedi ki:

  Ögrenci olduğum dönemde aldığım bankamatik kartı eksi bakiye ye düşüyordu ve bu dönemde çok düzensiz kullandım daha sonra kartı kapattım ama 3 yıl sonra kredi kartı başvurusunda bulundum ve kredi puanımın 560’larda olduğunu öğrendim puanımı nasıl yükseltebilirim?

 5. kredi puanım dedi ki:

  Kredi puanım şu an itibariyle düşük ve bu yüzden dolayı kredi çekemiyorum. Acaba ne kadar zaman sonra kredi notum güncellenir? ve ve bu arada borçlarımı ödedim kredi puanımın yükseleceğini düşünüyorum

Yukarı Çık