Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Kredi Notum Düşük Diye Bankadan Kredi Alamıyorum

Son zamanlarda adını sıkça duyduğumuz Findeks kredi notu diye bir kavram vardır. Bankalar müşterilerinin borç ödeme tutumlarına göre kredi notu vererek kişiler hakkında aslında bir öngörü oluşturuyor. Böylelikle kredi borcunuzu zamanında ve düzenli ödeyerek kredi notunuz yüksek yada düzensiz ve zamanında olmayan ödemelerinizle kredi notunuz düşük olabiliyor. Kredi notunuz düşük olduğunda ise başka bir kredi çekmek istediğiniz zaman bankalarda sorun oluşuyor ve sizlere kredi verilmiyor. Peki bu durumda ne yapmanız gerekiyor? Ayrıca kredi notum neden düşük ?

Öncelikle yapabileceğiniz en iyi şey kredi borçlarınızı aksatmadan ödeyerek daha sonra dilediğiniz krediyi çekebilmenize olanak yaratmaktır. Eğer kredi notunuz düşük ise öncelikle kredi notunuzu yükselmeniz gerekiyor.

fibabank internet bankacılığı

fibabank internet bankacılığı ile kredi notun düşükse kredi al

Kredi notunuzu tekrar yükseltmek içinde borcunuzu düzenli ödeyip ödenmemiş borçlarını ödeyip bankada iyi bir izlenim oluşturarak yeni bir kredi çekebilmenize olanak sağlamalısınız. Eğer bunları yapamıyor iseniz yani kredi borçlarınızı ödeyecek durumda değilseniz kredi notu düşük olan kişilere kredi veren bankalar da mevcut bunlardan bir tanesi fibabanktır.

Kategori: Fibabank
Yazar: Tarih: 8 Ocak 2016 - 2:49:34

Benzer Konular

Yukarı Çık