Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Kredi Notu Yüksek Olupda Kredi Alamayan Olur Mu?

Bankalar kredi başvurusunda bulunan müşterilerini değerlendirirken bunun bazı kuralları vardır. Bazı banka kullanıcılarına bu tabi ki herkes için geçerlidir. Neden kredi alamıyorum diyenlere bir cevaptır belkide bu kuralları şöyle sıralayalım:

  • Bankalar kredi başvurusunda öncelikle TC kimlik numaranızla size kredi çıkıp çıkamayacağını öğrenmek zorundadır.
  • Bankacınızın öncelikle gelirinizi tespit etmelidir. Çünkü maaşınıza göre kredi çıkmaktadır.
  • Eğer sicilinde takip varsa
  • Kredi başvurusunda bulunan birey daha önce bir nedenden ötürü kefil olduysa kredi büyük ihtimalle çıkmaz.

Öncelikle size kredinin çıkıp çıkmadığını öğrenebilirsiniz. Ya da internetten krediyi seçip kredi tutarını yazıp vade seçtikten sonra hesapla butonuna tıklayın. Eğer bunu da  yapamıyorsanız bankanıza gidip bankacınızdan bunu yapmasını isteyebilirsiniz. Ve kredilerinizle ilgili her şeyi öğrenebilirsiniz.

Kredi Notu Yükseltme

Kredi notunuz yüksek ama kredi alamayanlar büyük bir ihtimalle bankayla yada sizinle ilgili bir sorundur. Kredi notunuz 1800 den yüksekse eğer bilgilerinizi güncellemeyi unutmayın veya bankanızın kredi sistemiyle ilgili bir sorundur. Ya da bankacınız bilgilerinizi alırken yanlışlık yapmış olabilir. Kredi tutarını yanlış girmiş olabilir. Yada başka bir bankada borcunuz bulunmaktaysa krediniz direkt reddedilir. Ve sicil kaydınız varsa kredi başvurunuz onaylanmaz ve reddedilir.

Kategori: Genel
Yazar: Tarih: 7 Mart 2016 - 9:46:12

Benzer Konular

Yukarı Çık