Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Kredi Notu Yaştan Etkilenir mi?

Bankalar kişilerin ödeme düzenine göre findeks kredi notu ile bir not vererek bankalardaki izlenimini arttır veya düşürür. Kredi notunuzun yüksek olması için çekmiş olduğunuz kredinin borçlarını eksiksiz ve zamanında ödemeniz gerekmektedir.

Zamanında ödeyemediğiniz krediniz var ise borçlarınız bulunuyor ise kredi notunuz da bundan etkilenerek düşük olmaktadır. Bunun yanı sıra bir bankadan kredi çekmek istediğinizde kredi notunuz düşük ise banka size kredi vermeyecektir. Eğer kredi notunuz yüksek ise bu kişinin bankalar üzerindeki olumlu etkisinden dolayı kolaylıkla kredi verebilmektedir. Krediler genellikle 18-65 yaş arası kişilere verilmektedir. Kaç yaşında olduğunuz kredi notunuzu doğrudan etkilemektedir.

Olgunluk yaşları olarak bilinen 35-45 yaş aralığındaki kişiler kredi notunun en yüksek olduğu aralık olarak bilinmektedir. Son yıllarda herhangi bir icra takibinizin olup olmadığı borç ödeme durumunuz nedir gibi sorulara cevap bulan bankalar müşterilerin kredi notunu yüksek vermektedir.

kredi notu kaç olmalıdır

kredi notu kaç olmalıdır

Kullandığınız çek, senet ve kredi kartı durumunuzun bankalar tarafından önemsenmesi oldukça olası bir durumdur.  Bunun dışında evli olmanız veya öğrenim düzeyinizin de yüksek olması kredi notunuzda olumlu etkiler yaratacaktır.

Kredi notunuzu hesaplattınız ve 0 olduğunu öğrendiniz. Peki bu ne demek oluyor diye merak ediyorsanız yazımızın devamını okuyunuz. Kredi kartınız var fakat bu kartınız ile kredi çekmediyseniz veya kullanmadıysanız vadeli mevduat hesabı veya çek kullanmamış iseniz kredi notunuz sıfır yada kredi notu eksi olarak görülebilir. Bunun sebebi hiçbir banka ile hiçbir çalışma ve alışveriş yapmamış olmanızdır. Kredi notunuzu hesaplayabilmeniz için sisteme herhangi bir kredi  ürün ile giriş yapmanız gerekmektedir. Bankaların kredi notu hesaplanamayan veya sıfır olan kişilere kredi verebilmekte olduğunu söylemek isteriz. Kredi notunuzun 0 olması sizin diğer kredi notları düşük olan kişiler gibi kredi almakta zorluk yaşayacağınız söylenemez.

Kategori: Genel, Kredi Kullanma, Soru - Cevap
Yazar: Tarih: 12 Ocak 2016 - 1:53:48

Benzer Konular

Yukarı Çık