Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Kredi Notu Veren Kuruluşlar Hangileri

Banka ve müşterileri arasında bankaların müşteri tutumlarına göre yani zamanında ödeme yapmaları veya yapmamaları ile ilişkili olan bir kredi notu yani findex kredi notu verilmekte olduğunu biliyoruz. Bu kredi notları sayesinde kişiler dilediği bankadan dilediği krediyi çekebiliyorlar. Fakat bunun için kredi notunun yüksek olması gerekmektedir. Aksi halde bankalar bu başvuruları dikkate alınmıyor. Bankalar dışında krediye gereksiniminiz olmuş olabilir.

Not artırımının Türkiye’nin kısa vadeli makro finansal risklerinin ekonominin inişe doğru gitmesine bağlı olarak azalıp ılımlı kamu borç yükünü güçlü bankacılık sisteminin olumlu orta vadeli büyüme göstermiştir.  Kredi notunun belirlenmesinin amacı bir ülkede meydana gelen ekonomik sosyal ve siyasal olaylar nedeni ile borç vermedeki konulan sınırların aşılması olarak biliniyor. Kredi veren kuruluşlar arasında Fitch, Moody’s, S&P, JCR, DBRS olarak biliniyor. 5 Kasım 2012 tarihinde

Türkiye’nin yabancı para cinsinden BB+ İle yatırım yapabilir seviyesinin bir basamak altında olan kredi notunu bir basamak arttırarak yatırım yapılabilir seviyesi olan BBB ye yükseltmiştir.

Kategori: Genel
Yazar: Tarih: 25 Aralık 2015 - 2:25:57

Benzer Konular

Yukarı Çık