Kredi Notu Öğrenme Sorgulama


Kredi Notu Puanına Bakmadan Kredi Veren Bankalar

Kredi puanına bakmadan kredi veren bankalar yoktur. Bankalar kredi almak isteyenlerin aldıkları bu krediyi geriye ödeyip ödeyemeyeceğini tahmin ederler. Bu tahminleri yaparken de bu kişinin daha önceden bankalarla olan ödemelerindeki düzenlerine göre verilen kredi puanlarına başvururlar. Bu puanlara bakarak krediyle ilgili sonuca varırlar. Krediyi ya vermezler, ya verirler ya da riskli görüp ipotek veya kefil isterler.

Yani bankalar kredi verirken ilk kredi puanına bakar. Bu sıralar kredi notuna bakmadan kredi veren tek banka var. Oda; FIBABANK’ tır.

fiba bank

fiba bank

Fibabank, kredi notu düşük olan kişiler için yeni bir kampanya başlatmış. “Kefile kredi” adını verdikleri bu kampanya ile Fibabanka kredi notu düşüklere kredi vermektedir. Kredi puanı düşük olanın kredi alabilmesi için konut sahibi olan bir kefil bulmaları gerekmektedir. Kredi almak isteyen konut sahibi kefil ile birlikte Fibabank’ a başvurur. Kefil konutun sahibi olduğuna dair belgeyi bankaya göstermek zorundadır. Bu ev için ipotek işlemi yapılmadan kredi verilmektedir. Tabiki banka kredi verirken, hiçbir zorunluluk altına girmez. Krediyi verip vermemekte serbesttir.

Bizlere Soru SORUN, En Kısa Sürede Cevap Alın ! Soru Sormanız için Soru-Cevap bölümünü ziyaret edin.
Uzmana soru
sor
Kategori: Fibabank, Kredi Kullanma
Yazar: Tarih: 1 Mayıs 2015 - 4:17:51

Benzer Konular

Yazıya Yapılan Yorumlar

  1. Ali diyor ki:

    100000 lira kredi lazım esnafım ipoteğim de var. Kredi notum sıfır hangi bankadan kredi çekebilirim

Yukarı Çık