Kredi Notu Öğrenme Sorgulama


Kredi Notu Puanı 1000

Bankalara kredi için başvuruda bulunacaksanız kredi notunuzun 1000’in üzerinde olması gerekir. Geçmiş ödemelerinizin sicili olan kredi notunuz, son 5 yıl içerisinde kullandığınız kredi kartı borç ödemeleriniz, banka borçlarınızın zamanında ödenip ödenmediği, daha önceki kredi borçlarınızın ödemelerindeki tutarlılığınız ile bağlantılı olarak artış gösterir.

KREDİ PUANI 1000

Yalnız bir kredi kartı kullanan kişi ödemelerini de düzenli yapmamış ise, bu kişinin kredi skoru 1000 ‘in altında çıkar. 1000 ‘in altında olan puanınız yüzünden kredi başvurunuz bankanız tarafından reddedilir.

Skorunuzu yükseltmek için ödemelerinizi düzenli ve tamamını ödemiş olmanız gerekir. Bu hususlara 2-3 ay dikkat edip, sonrasında tekrar bankaya kredi başvurusunda bulunursanız, notunuzun yükseldiğini hatta 1000 ‘in çok daha üzerine çıktığı görebilirsiniz. Kredi notu 1000 ‘i geçince kredi almanız daha kolay olacaktır.

Ancak bazı durumlar da kredi skoru 1000 olsa bile kredinin onaylanmadığı durumlar olmaktadır. Örneğin vergi borcu olan bir kişi kredi notu 1000 olsa da, kredi talebine onay alamaz. Bu husulara da ayrıca dikkat etmek gerekebilir.

Bizlere Soru SORUN, En Kısa Sürede Cevap Alın ! Soru Sormanız için Soru-Cevap bölümünü ziyaret edin.
Uzmana soru
sor
Kategori: Kredi Kullanma
Yazar: Tarih: 17 Nisan 2015 - 8:15:58
Etiketler:

Benzer Konular

Yukarı Çık