Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Kredi Notu Kaç Ayda Yükselir?

Kredi Kayıt Bürosu yıllardır hizmet veren bir kurumdur. Şimdi adı Findex ile hizmet vermeye devam etmektedir. Bankaların kredi verirken baktıkları kredi notu da kkb bünyesinde toplanmakta ve bankaların ilk baktığı şey olmaktadır. Öyle ki; bu not tüketici için büyük önem taşımakta olup, bankaların hizmetlerinden yararlanabilmeleri için oldukça önemlidir.

kredi skoru

Kredi notu 1′den başlayarak 1900’e kadar çıkmaktadır. 1, riskli puan olurken, 1900 ise risksiz olarak nitelendirilmektedir. Kredi notu ne kadar yüksek olursa kredi almak o kadar kolay olacaktır. Eğer kredi notu düşükse bankalar size güvenilir gözü ile bakmayacaklar ve kredi vermeyeceklerdir. Bu yüzden bankalara olan borçların zamanında ödenmesi kredi notunun yüksek olmasında etkili olacaktır. Eğer kredi notunuz düşükse ve kredi puanım kaç ayda yükselir diyorsanız bunun biraz zaman alacağını söyleyebiliriz.

Bunun nedeni ise kredi notunun isteğe göre düşüp yükselmeyeceği içindir. Az önce de belirttiğimiz gibi kredi notu geçmişten bugüne yapılan ödemeleri kapsamaktadır. Eğer siz bankadan aldığınız hizmetlerin karşılığını layıki ile yerine getirdiyseniz kredi notunuz yüksek olacaktır. Ancak, bankadan kredi veya kredi kartı aldınız ve ödemelerini düzenli olarak yapmadıysanız bu durum kredi notunuza yansıyacaktır.

kredinotu derecelendirme

 

Sizler için kredi notu yükseltme yolları ve uygulayabileceğiniz basit yöntemlerle kredi notunuzu artırma tekniklerini verdiğimiz linkten okuyabilirsiniz.

Kredi Notu Artırma ve Yükseltme Yolları Teknikleri

Eğer sizin durumunuz kredi notunuzun düşük olması ise, yükselmesi için yapmanız gereken şeyler var. İlk olarak bankalara olan borçlarınızı tamamen kapatmanız gerekiyor. Borçlarınızı kapattıktan sonra düşük limitli bir kredi çekerek ödemelerini de zamanında ve eksiksiz yapmaya bakın.

Sonrasında ise, yine düşük limitli bir kredi kartı çıkarın ve ödeme yaparken asgari tutarını değil, bütün borcunu ödeyin. Emin olun bu adımlar sizin kredi notunuzu yükseltecektir. Kredi notunuzun kaç ayda düzeleceği ise size bağlıdır.

Siz, ödemeleriniz konusunda ne kadar sağlam adımlar atarsanız notunuz da buna bağlı olarak gitgide yükselecektir. Ancak, bu yükselişi çok yakın bir zamanda beklemeyiniz.

Kredi Notunuzu Yükseltecem Derken Daha Çok Düşürmeyin

Bankaya para yatırıp çekme yöntemi ile kredi notu yükseltenler dikkat!  bu işlemi yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli konu, eğer bankaya borcunuz varsa, yatıracağınız para, borcunuz için banka tarafından çekilebilir. Bu yüzden dikkatli olmanız gerekir. Acil olarak bu duruma ihtiyacınız varsa, borcunuz olmayan bir bankadan hesap açtırarak, nakit transferi işlemi yapabilirsiniz. Fakat, unutulmamalıdır ki, bankalara borcunuz varsa, nakit transferleri işlemleri sandığınız kadar etkili olmayacaktır. Banka eğer borcunuza karşılık parayı çekerse, bu sefer başkasına da borçlu durumda hem kredi notunuz yükselmez, hem de ekstradan başkasına da borçlu duruma düşersiniz. Kredi notunuzu en güvenilir şekilde yükseltmek istiyorsanız, bankacılık ürünlerini sağlıklı bir şekilde kullanmalısınız. Yani kullanmanız önemli ve kullanırken borçlarınızı düzenli ödemelisiniz. Bu sayede kredi notunuz yüksek kalır ve bununla beraber ihtiyaç duyduğunuz her an kredi çekebilmek için de şansınız olur.

Kategori: Soru - Cevap
Yazar: Tarih: 8 Kasım 2015 - 11:45:43

Benzer Konular

Yazıya Yapılan Yorumlar

 1. Kenan dedi ki:

  İyi günler ben Kenan İstanbul dayım kredi notumu ögrenmek istiyorum geçen ay 903 dü yeni baktım baya duşmuş 835 bu neden böyle oldu

 2. Okan dedi ki:

  Kredi notum düşük kredi çekebilmek için 1600 civarı olması gerekiyormuş ama benim sadece 650 kadar bir kredi puanım var. Kredi notumu kaça kadar yükseltebilirsem kredi çekebilirim?

 3. Barış dedi ki:

  Hocam 4 sene önce 300 TL kredi kartı borcumu, iki ay boyunca hiç ödememiştim. Hala karşıma çıkıyor bu durum. Nasıl kurtulurum bundan?
  Geçen hafta kredi kartımın birini kapattım. 2,500TL limiti vardı. Bu benim bireysel kredi limitimi de aynı tutarda arttıracak mı?

Yukarı Çık