Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Kredi Notu İle Aklınıza Takılan Sorular?

Öncelikle kredi notu nedir? Sorusuna yanıt olarak şunu diyebiliriz. Kredi notu banka müşterilerinin herhangi bir kredi ürünü kullanımı ile birlikte almış olduğu krediyi düzenli bir şekilde ödüyor mu yoksa ödemiyor mu gibi sorulara cevap olarak verilmiş bir not sistemidir. Yani bu demek oluyor ki eğer bir kredi ürünü kullanıyorsanız borçlarınızı aksatmadan ödemeniz halinde bankanın size vermiş olduğu not da bu istikrara karşılık olarak yüksek olarak verilmektedir. Fakat bunun tam tersi olarak eğer kredinizi düzenli bir şekilde ödemiyor ve borçlarınızı aksatıyor iseniz banka size kredi notunu düşük vermektedir.

kredi notu

kredi notu

Kredi notum ve bir başka kredi alma işlemi arasındaki ilişki nedir? Sorusuna yanıt vermek gerekirse.. Kredi notu düşük olan kişiler çoğu zaman başka bir bankadan kredi almakta sorun yaşamaktadır. Bunun nedeni bankalar üzerindeki olumsuz etkileri olarak bilinmektedir. Yani borcunu düzenli ödemeyen bir kişiye banka kredi verme konusunda çekimser olmaktadır. Bu nedenle de bir çok kişi kredi alamamaktadır. Bunun çözümü ise oldukça basittir. Yapmanız gereken borçlarınızı düzenli bir şekilde ödemek ve kredi notunuzun yükselmesini sağlamaktır. Bu sayede dilediğiniz bankadan dilediğiniz krediyi çekme imkanı bulabilirsiniz.

Kredi notumu yükseltemedim diyorsanız da kredi almak için başvuracağınız başka bankalar bulunmaktadır. Örneğin Fibabank kredi notu düşük olan kişilere de kredi verebiliyor.

Ayrıca 18 yaş altı kişilerin kredi notu bulunmamaktadır. Çünkü bu kişiler herhangi bir banka ile bir ilişkisi olmamış kişilerdir. Bankalar 18 yaş altındaki kişilere kredi vermediği için bu kişilerin kredi notu da olamaz.

Kategori: Diğer, Fibabank
Yazar: Tarih: 24 Ocak 2016 - 9:45:26

Benzer Konular

Yukarı Çık