Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar

Günümüzde kredi notu çok önemli. Çünkü kredi notu düşük olan kişiler bankalardan ev kredisi, ihtiyaç kredisi, araç kredisi başvurusunda bulundukları zaman kredileri onaylanmaz. Kredi düşüklüğü, bankalara olan borçlarınızı zamanında ve düzenli ödemediğiniz de veya bankalarla hiç çalışmadığınız dan dolayı düşük olmaktadır. Bu nedenle kredi notunuzu yükseltebilmek için ya ödemelerinizi düzene koymanız gerekir yada bankalarla hiç çalışmıyorsanız, herhangi bir bankadan bir kredi kartı kullanmanız gerekecektir.

Kredi notunuzu tüm bankalardan sorumlu Merkez Bankası belirlemektedir. Bu nedenle hangi bankaya giderseniz gidin, kredi notunuzun düşüklüğü veya yüksekliği her banka sisteminde gözükmektedir. Kredi notu artık sadece bankalarda değil, bir çok senetli alışverişlerimizde dahi karşımıza çıkmaktadır. Çünkü kredi notumuz bizim güvenilirliğimiz gösteren bir not haline gelmiştir. Bu yüzden kredi notumuz önemlidir.

Kredi Puanı Düşüklere Kredi Veren Bankalar 2016

kredi notu düşüklere kredi

kredi notu düşüklere kredi

Kredi notu düşük olan kişiler nakit ihtiyaçları için ne yapmalıdır? Ya kredi notunu yükselterek bir süre beklemelidirler ya da çok acil para ihtiyaçları var ise diğer alternatifleri değerlendirmelidirler. Bir kere kredi düşüklüğünden dolayı hiç bir banka kredi başvurunuzu onaylamaz. Bunu ilk önce bilmeniz gerekir.

Diğer bir seçenek ise, kredi kartınızı var ise, çevrenizdeki bazı işletmeler kredi kartınız üzerinden size nakit para verebilir. Belirli bir komisyon ile kredi kartınızdan bir mal alıyormuşsunuz gibi bir satış gerçekleştirir. Ama bunun size nakit olarak ve kredi kartınıza taksit göstererek vermektedir. Bu sayede siz sadece kredi kartı taksitlerinizi ödemek zorunda kalırsınız. Nakit ihtiyacınızı da karşılamış olursunuz. Bu konuda pek yasal bir işlem olduğu söylenemez ama bunun yapan bir çok işletme var.

Kredi Notu İle Aklınıza Takılan Sorular?

KREDİ NOTUM DÜŞÜK NASIL KREDİ ALABİLİRİM?

kredi notum düşük

kredi notum düşük

Diğer bir seçenek ise senetle para verenler olabilir. Çevrenizde mutlaka duymuşsunuzdur. Ama ne kadar güvenilir tartışılır. Çok yüksek faiz oranları ile çalıştıkları kesin. Bu konuda daha sonra sıkıntı yaşayabilirsiniz. Onun için dikkatli olmanız da yarar var.

Diğer seçenekler ise, örneğin, bir bankaya hatta bir kaç bankaya borcunuz var ve ödemeyecek durumdasınız. Hepsini bir yere toplamak istiyorsunuz. Ama bu borçlarınızdan dolayı daha  hacizlik olmadınız. Ama ödemelerinizin düzensizliği yüzünden de kredi notunuz düştü. İnternet sitesinde bu konu hakkında yardımcı olan bazı kurumlar var. Buralara başvurup borçlarınızı ödemeleri hakkında ve onlara borçlu olmak istediğinizi talep edebilirsiniz. En azından borcunuz bir yere ve belirli vadeler ile ödeyebileceğiniz miktarlarda olur.

Nakit kredi değil de araç almak istiyorsunuz. Bu konu hakkında yasal bir kurum olan Koç Finans Firmasından yararlanabilirsiniz. Koç Finans’a gidip istediğiniz aracı da seçerek, araç kredisi için başvuruda bulunabilirsiniz. Bu da diğer bir seçenek.

Kategori: Kredi Kullanma
Yazar: Tarih: 8 Kasım 2015 - 8:30:08

Benzer Konular

Yazıya Yapılan Yorumlar

 1. Ayhan dedi ki:

  Acil 15000 tl krediye ihtiyacım var

 2. Ferhat dedi ki:

  20000 bin liracık nakit paraya ihtiyacım var.

 3. Rrcep dedi ki:

  Acil 20 25000 ihtiyacım var. Isyeri sahibiyim matbaa işi il3 uğraşıyorum

 4. Şevket taşcı dedi ki:

  Merhaba acil 25bin lazım kısa sürede geri dönüş sağlayacağım yardımcı olabilirmisiniz

 5. Emrah dedi ki:

  Merhaba benim kredi notum düşük bir kredi 10000tl çekmek istiyorum çeke bilirmiyim

 6. hakan dedi ki:

  5000tl kredi kullanmak istiyorum.yardimci olursaniz sevinnirim.

 7. Ayşegül dedi ki:

  Merhaba acil krediye ihtiyacım var 1 yılda hepsini geri ödeyeceğimmm

 8. ahmet dedi ki:

  Kırmızı kaleminiz varmı

 9. yunis koşar dedi ki:

  Kredi kartları ve kredi borcum var hepsini bir yerde toplayıp rahat etmek istiyorum o zaman rahat odeyebilcem çok zor durumda yim lütfen bana yardımcı olun cok acil bana dönüş yapin

 10. Gül dedi ki:

  Kredi kartları ve kredi borcum var hepsini bir yerde toplayıp rahat etmek istiyorum o zaman rahat odeyebilcem çok zor durumda yim lütfen bana yardımcı olun cok acil bana dönüş yapin

 11. Yaşar Haluk Tavsel dedi ki:

  15000TL’ye ihtiyacım var

 12. filiz dedi ki:

  Dağınık olan kredilerimi birleştirmek istiyorum

 13. öztürk taşdemir dedi ki:

  Kredimde haciz var bu konuda neler yapabilirim..

 14. Mehlika dedi ki:

  Kredi çekmek istiyoruz nasıl yardımcı olursunuz

 15. ömer dedi ki:

  Bankalara olan borcumdan dolayi kredi cekemiyorum hepsini bir yerde toplamak istiyorum bunun icin 20 bine ihtiyacim var yardimci olurmusunuz

 16. Yasin dedi ki:

  Merhaba kredi notum düşük krediye ihtiyacım var.Hangi bankadan kredi alabilirim?

 17. Şaban yavuz çiçek dedi ki:

  Maddi sıkıntılardan dolayı kredi ve kredi taksitlerimi geciktirdim bu yüzden kredi notum düşük dağınık olduğu için yetişemez oldum 25000 TL toplamda borcum var ayda 800 TL ödeyebilirim yardımcı olurmusunuz tüm borçlarımı tek bir çatı altında toplayıp kurtulmak istiyorum sıkıntıdan lütfen yardımcı olun ne yapmalıyım ne yapabilirim nasıl yardımcı olursunuz

 18. ibrahim dedi ki:

  Kredi notum düşük kredi almak istiyorum?

 19. Özkan dedi ki:

  Acil 20 bin TL paraya ihtiyacım var.

 20. Şaban yavuz çiçek dedi ki:

  Farklı bankalara toplamda 35000 TL borcum var borcumu tek çatı altında toplamak istiyorum yardımcı olur musunuz?

 21. Kemal dedi ki:

  Kamuda memurum. 10.000 TL’ye acil ihtiyacım var. 15-20 Haziran 2016’da elime toplu para geçeceğinden defaten (bir defada)geri ödeyeceğim .

 22. Taner dedi ki:

  Merhaba kamuda memurum banka kredilerimin dağınıklığı sebebiyle yeni kredi çekemiyorum 75.000 – 100.000 TL civarı nakit kredi kullanıp banka borçlarımı vede diğer ihtiyaçlarımı tek bir borçla toplayıp kapatmayı düşünüyorum bu konuda bana nasıl yardımcı olabilirsiniz ?

 23. Abidin dedi ki:

  Acil kredi lazım

Yukarı Çık