Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Kredi nasıl alabilirim

Çoğu zaman ihtiyaçlarımız kapıya dayandığında, bazen hayalimizdeki evi almak için, çocuklarımızın eğitim masraflar, kendi işimizin patronu olma heveslerimiz, kimi zamanda ileriye dönük yatırımlarımız. Banka kredileri her geçen gün daha da rağbet görüyor. Arza bağlı her türlü talep için kampanyalar yapan bankalardan kredi çekmek artık oldukça kolay.

KREDİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Günümüz Türkiye’sinde insanlar en çok ihtiyaç kredileri ve konut kredilerine rağbet gösteriyorlar, taşıt kredilerinin alıcıları da oldukça fazla. İhtiyaç kredilerini de çoğu zaman geçmiş borçlarımızı kapatmak ve ya bütün borçlarımızı bir arada toplamak için kullanıyoruz. Mortgage kredisinin yaygınlaşması ile birlikte insanlar hayallerindeki evlere kendi bütçelerine göre ödeyebilecekleri taksitler ile sahip oluyorlar. Kredi kullanabilmeniz için bankalar bazı durumlara bakarlar.

smsle kredi 365

smsle kredi 365

Kredi başvurularında SMS başvurusu oldukça yaygınlaşmış durumda. SMS başvurularında bankalar genelde TC kimlik numaranızı, gelirinizi ve çekmek istediğiniz kredi tutar bilgisi gibi soruları yanıtlamanızı isterler. Böylece şubeye gitmeden size kredi çıkıp çıkmadığını öğrenebilirsiniz. Bankalar TC Kimlik numaralarınız ile sizin için bir havuzda toplanan kredi notlarınıza bakarlar. Talebinize ait tutarı kullanıp kullanamayacağınıza kredi notlarınız sayesinde karar verirler.

KREDİ BAŞVURUSU YAPMA YOLLARI

Yani kredi başvurusu sırasıyla şu şekilde oluyor. Bankaların internet siteleri üzerinden faiz oranlarını araştırıp SMS göndereceğiniz numarayı öğrenip telefonunuzdan göndereceğiniz bir SMS ile başvuru yapabiliyorsunuz. Kredi onay veya ret cevabınız dakikalar sonra tarafınıza iletilecektir. Krediniz onaylandı ise sizden istenilen evraklar ile şubeye gidip başvurunuzu, evraklarınızı teslim ederek tamamlıyorsunuz. Sonrasında uygun vade koşulları ile kullandığınız kredinizi teslim alabilirsiniz.

Kategori: Banka Kredileri
Yazar: Tarih: 30 Aralık 2015 - 3:38:43

Benzer Konular

Yukarı Çık