Kredi Notu Öğrenme Sorgulama


Kredi Kayıt Bürosu(KKB) Kaydı Nasıl Silinir?

Kredi kayıt bürosu puanı bankaların kredi verirken, müşteriyi soruşturdukları enstrümanlardan biridir. Bu puan Merkez Bankası tarafından tutulur. Müşterilerin bankayla olan her işlemine ayrı bir puan verilir. Müşteriler ödemelerinde düzenli ve ödeme tarihlerini aksatmıyorlarsa bu puanları yüksek olmaktadır.

kkb-kredi-kayıt-burosu

Bu puanlamalara müşterilerin diğer bir müdahalesi olmadığından, kkb kaydını silmemizinde imkanı yoktur. Kkb puanını silemeyiz ama yükseltebiliriz. Bunun için yapmamız gereken tek şey bankayla çalışma oranlarımızı yükselterek, ödemeleri düzenli yapmaktır. Bankayla herhangi bir ödeme problemine düştüğünüzde piyasada kara listede denen listeye girersiniz. Bu listede kkb puanı üzerinden olur.

KKB Kaydı Kaç Yılda Silinir?

Bu listeden çıkabilmek için öncelikle konu olan borcu kapattıktan sonra, Merkez Bankasına bir dilekçeyle sorununuzu anlatabilirsiniz. Genelde bu tür kara listelere belli bir süre hiçbir banka kredi vermez. Bu listeler, bazen, Bakanlar kurulu kararıyla güncellenebilir. Fakat kişisel olarak bu kredi kayıt bürosu puanı kaydımıza bir etkimiz olamaz. Kkb kaydı sorgulama ile puanında problem olan şahıslar piyasaya yeni girmeye çalışan bankalara yönelirlerse daha iyi olur. Çünkü piyasaya girebilip, müşteri çekmek için kredi vermekte daha esnek olurlar.

http://www.kredisorgulama.org/kkb-eksi-negatif-kredi-notu-kaydi-duzeltme

Bizlere Soru SORUN, En Kısa Sürede Cevap Alın ! Soru Sormanız için Soru-Cevap bölümünü ziyaret edin.
Uzmana soru
sor
Kategori: Soru - Cevap
Yazar: Tarih: 24 Nisan 2015 - 8:05:33

Benzer Konular

Yukarı Çık