Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Kredi Kartında Müşteri Numarası Nerede Yazıyor?

Herhangi bir bankaya gidip hesap açtırdığınızda, bu hesap ile birlikte artık o bankanın müşterisi olursunuz ve doğal olarak size bir de müşteri numarası verilir. İnternet bankacılığının şube bankacılığının önüne geçtiği son 10 yıllık dönemde, internet bankacılığını kullanabilmeniz için müşteri numaranızı bilmeniz gerekiyor. 8 haneden oluşan ve her bankanın müşterilerine verdiği bu numara, bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirebilmeniz için de büyük kolaylık sağlar. Bu sekiz haneli müşteri numarasına; telefon bankacılığı, mobil bankacılık ve internet bankacılığını kullanarak yapacağınız tüm işlemlerde ihtiyacınız olacak. Peki, bu numarayı bilmiyorsanız ne yapacaksınız? Bunun için isterseniz bankanızın müşteri hizmetleri numarasını arayarak öğrenebilirsiniz. Ama hatta beklemek ve zaman kaybetmek istemiyorsanız, bankanızın size verdiği banka kartının üzerinde de bu numarayı bulabilirsiniz. Peki, Hangi bankanın kartında müşteri numarası nerede yazıyor?

İş Bankası 

is-bankasi-musteri-numarasi-nerede-yazar

İş Bankası’nda banka hesabınız varsa ve müşteri numaranızı bilmiyorsanız bankamatik kartınızın üzerinde; hesap numaranız, şube kodunuz ve müşteri numaranız da yer alır. 16 haneli kart numaranızın hemen altında yer alan hesap numarasının bir alt bölümünde müşteri numaranızı bulabilirsiniz.

Akbank

akbank-musteri-numarasi-nerede-yaziyor

Akbank müşterisiyseniz, hesap kartınızın üzerinde; 16 haneli kart numaranızın altında İsim bilginizi ve kartın en alt kısmında da 8 haneli müşteri numaranızı bulabilirsiniz.

Ziraat Bankası 

ziraat-bankasi-musteri-numarasi-nerede-yazar

Ziraat Bankası banka kartınızın üzerinde hesap numaranızı, müşteri numaranızı ve hesap ek numaranızı öğrenebilirsiniz. Kartı en alt kısmında yer alan hesap no bölümünün orta kısmında yer alan 8 haneli numara aynı zamanda müşteri numaranızdır.

Garanti Bankası 

garanti-kredi-karti-musteri-numarasi-nerede-yazar

Garanti Bankası’nda hesabı bulunan müşterilere verilen Paracard isimli banka kartının üzerinde, sol alt kısımda müşteri numaranız yer almaktadır. İnternet bankacılığı, telefon bankacılığı ya da mobil bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirmek için giriş yaparken bu 8 haneli müşteri numarasına ihtiyacınız olacak.

Vakıfbank 

vakifbank-hesap-karti-musteri-numarasi-nerede-yazar

Vakıfbank bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirmek için ihtiyacınız olan müşteri numaranızı unuttuysanız, hesap kartınızın sağ alt köşesinde bu numarayı bulabilirsiniz. Müşteri numarası yalnızca banka kartının üzerinde yazmaktadır.

Halkbank

halkbankasi-musteri-numarasi-nerede-yazar

Bankacılık işlemleri için kullandığınız Halkbank hesap kartınızın üzerinde müşteri numaranızı ve hesap numarası bilgilerinizi bulabilirsiniz. Bu bilgi ile telefon bankacılığı, internet bankacılığı ve mobil bankacılık giriş işlemlerinizi kolayca halledebilirsiniz.

Türkiye Finans

turkiye-finans-musteri-numarasi-nerede-yazar

Türkiye Finans bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirebilmek için gerekli olan müşteri numaranızı unuttuysanız, bankanın size verdiği banka kartının üzerinde, sol alt köşede yer alan “müşteri numarası” bölümünde size özel müşteri numaranızı öğrenebilirsiniz.

Kategori: Genel
Yazar: Tarih: 3 Kasım 2016 - 5:52:28

Benzer Konular

Yukarı Çık