Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Kredi Kartımın Asgarisini Ödemezsem Ne Olur?

Bankaların en büyük ticari malları, kazançlarının büyük bir bölümünü oluşturan kredi kartları ne yazık ki hayatımızın vazgeçilmezleri. Son yıllarda çıkan bazı yasalar bunu engellese de bankalar yüksek limitli kredi kartları ile müşterilerine satış yapmaya devam ediyor. Bilinçsiz bazı kullanıcıların yapmış olduğu en büyük hata cepteki kredi kartını hiç ödemeyecek gibi sınırsızca harcamaktır.

Kredi kartı asgari tutarı ödemesi zorunlu olan en az miktardır. Önceleri aylık toplam ekstre tutarın %18’ i olan asgari tutar şuan yaklaşık kredi kartı ekstrenizin %30’i tutarındadır. Asgari tutarınızı her ay düzenli öderseniz müşterisi olduğunuz bankanın takibine alınmazsınız ve kredi notunuzun düşmesini engellersiniz. Ayrıca yansıtılacak faiz oranlarından da kurtulmuş olursunuz Ancak bilinmesi gerekir ki asgari ücretinizi ödeseniz dair kredi kartı ekstrenizi eksik ödediğiniz her durumda faiz işlemeye devam eder. Bu faiz oranları bankaların politikalarına göre değişiklik göstermektedir. Aslında kredi kartlarımızın ekstrelerini her ay alıp incelememiz daha bilinçli bir şekilde alışveriş yapmamızı sağlayacaktır. Asgari ödemeden dolayı tarafımıza yansıtılan faiz tutarlarını toplayınca ciddi rakamlarla karşılaşıp önlemimizi almamızı sağlayacaktır. 

Faiz ödemek istemiyorsanız, sizde harcamalarınızı planlı yapmalı, kredi kartı ekstrelerinizi mutlaka her ay incelemelisiniz.

Kategori: Soru - Cevap
Yazar: Tarih: 23 Aralık 2015 - 7:24:25

Benzer Konular

Yukarı Çık