Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Kredi Kartımı İptal Etmek İstiyorum

Kredi kartı; İnsanların alışverişlerini yaptığı ve bir süre sonra mağazaya değil de bankaya borçlu olmasını sağlayan ve günlük yaşam içerisinde milyonlarca kişi tarafından nakit para yerine kullanılmakta olan alışveriş araç kendi deyişimizle anlatalım dersek kullananların çoğunu zor duruma düşüren almasının çok kolay ancak ödemesinin ve kapatılmasının çok zor olduğu kart değil mi?

Bundan daha güzel açıklaması olabilir mi sizce. Alırken hiç sorun çıkarmaz banka hatta işlemleri o kadar hızlı ve kolay yapar ki siz bile şaşırırsınız buraya kadar her şey çok güzel ancak iş harcamaya ve bunun ödemesine geldiğinde değişir,size kolayca kredi kartını veren o banka neredeyse bir canavara dönüşür ödemediğiniz her gün için faiz koyar, elinden gelse bunu saatler için bile yapabilir.

Kredi Kartı Nasıl İptal Edilir?

Borç birikir de birikir ancak bir çözüm bulursunuz ve borcu yatırıp kartınızın borcunu ödersiniz ve iş gelir kapattırmaya aman Allah’ım oda ne kolayca aldığınız kredi kartını kapattırmak çok zor. Bu konuda yapılan en büyük hata kredi kartı iptal ve kapatma işleminin aynı olduğunu sanmak, banka ile genelde hep bu sorunla karşılaşıldığından kart iptali büyük bir olay haline dönüşüyor.

KREDİ KARTI KAPATMA – Kredi kartınızı, kısmi veya geçici bir süre ile kullanıma kapatma işlemidir.

KREDİ KARTI İPTAL – Kredi kartınızı kullanımdan kaldırma ve kredi kartı bilgilerinizin silinme işlemidir.

Telefonla Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?

İlk olarak kredi kartınızı iptal ettirmeden önce tüm kart borcunuzu öğrenmeniz gerekmektedir. Kredi kart borcunuzun tümünü yatırabiliyorsanız direkt olarak iptal işlemlerine başlayabilirsiniz. Eğer taksitli borçların altından kalkamam diyorsanız önce taksitleriniz bitene kadar geçici kapatma yaptırıp sonra taksitleriniz bittiğinde ise kredi kartınızın iptalini isteyebilirsiniz. Bankalar, kredi kartı iptal işlemlerinizi telefon bankacılığı aracılığı ile veya şube üzerinden yazılı olarak almaktadırlar.

Kategori: Kredi Kartları
Yazar: Tarih: 29 Şubat 2016 - 9:59:10

Benzer Konular

Yukarı Çık