Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Kredi Kartım Ne Kadar Zamanda Gelir?

Hayatımızın olmazsa olmaz ihtiyacı olan kredi kartları olmadan kendimizi eksik hissediyoruz. Çoğu zaman nakit paramız olsa bile harcamalarımızda kredi kartlarını kullanıyoruz. Bunun en büyük sebebi şüphesiz bankaların sağlamış olduğu vade farksız taksit imkanları en önemli sebeplerinden biri ise de kazandırdığı puanlar.
Bazı sebeplerden dolayı kredi kartlarımızı yenilemek durumunda kalabiliriz. Kartımız kırılmış olabilir, kullanım süresi dolmuş olabilir, kaybetmiş olabiliriz, ya da kredi kartımızı başka bankanın kartı ile değiştiriyor olabiliriz. Çoğu zamanda başvurduğumuz ilk kredi kartını bekliyor olabiliriz. Peki yeni kredi kartınız ne kadar sürede elinize gelir ? Hangi duruma göre bu süre farklılık gösterir?
Öncelikle belirtmek gerekir ise bu süre bankadan bankaya değişiklik göstermektedir. Ancak kredi kartınızın kullanım süresi doldu ise hemen hemen bütün bankalar yeni kredi kartınızı göndermeden eskisinin kullanımını kapatmazlar. Eğer kartınız kırıldı ve kullanılamaz durumda ise müşterisi olduğunuz bankanın telefon bankacılığına başvurabilirsiniz kartınızın üretim süresi ile kargo süresi bankalara göre değişiklik gösterse de yine ortalama 10 gün ile 15 gün arasındadır. Daha önce hiç kredi kartı kullanmadıysanız ve yeni kredi kartına başvurduysanız tarafınıza kredi kartı başvurunuzun onaylandığına dair bir mesaj iletilir ve yedi gün içerisinde gönderileceği bildirilir.

Kredi Kartım Ne Zaman Gelir?

Ancak bu süre genelde kartın üretim süresidir. Bu süre zarfında bilgi almak için müşteri hizmetlerine ulaştığınızda kartınızın basım aşamasında olduğunu öğrenme ihtimaliniz yüksek. Kargo firmalarında yaşanan problemleride varsayarsak kartınızın size ulaşması 2 haftayı geçebilir. Bankanızı değiştirdiğiniz zamanda durum aynıdır. Alışverişlerinizde kredi kartı kullanmaktan vazgeçmek istemiyorsanız yeni kredi kartınız gelmeden bir öncekini iptal etmemeniz uygun olacaktır. Kayıp kartlarınız için telefon bankacılığının kayıp ve çalıntı kartlar bölümünden bildirim yapar kartınızın kaybolduğunuzu bildirirsiniz. Hepimizin başına gelen en sık durum da kartlarımızın kayıp ihbarını yaptıktan sonra bir yerlerde bulmamızdır. Ancak kartınız kayıp ihbarınız sonrasında banka tarafından kullanıma kapatılacaktır. Kayıp çalıntı kartlarınız yerine yenilenen kartlarınızın size ulaşma süresi yine ortalama 15 günü bulacaktır.
Her durumda müşterisi olduğunuz bankanın telefon bankacılığından müşteri temsilcisine ulaşır kartın size erken ulaşması için talepte bulunabilirsiniz. Bu taleplere istinaden alınan aksiyonlar bankanın kendi içerisindeki işleyişi ile alakalı olacaktır.

Kategori: Kredi Kartları
Yazar: Tarih: 25 Aralık 2015 - 10:42:03

Benzer Konular

Yukarı Çık