Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Kredi Kartım Kayboldu Yenisi Kaç Günde Gelir

Nakit yerine cebimizde taşıdığımız bu sihirli kartları kaybetmek aslında çok tehlikeli. Bu sebeple kartınızı bulamadığınız anda umursamazlık yapmamalısınız. Kartınız kötü niyetli bir fırsatçının eline geçmiş olabilir. Bazı alışveriş noktalarında bildiğiniz gibi şifresiz işlem ne yazık ki hala yapılabilir durumda.  Ayrıca farklı yöntemler ile kredi kartları internet alışverişlerinde de şifresiz olarak kullanılabiliyor. Bu sebeple kartınız kaybolduğunda ve ya çalındığında yapmanız gereken işlemlerden sırasıyla biraz bahsedelim.

Kredi Kartı Kaç Günde Gelir İş Bankası,Akbank,Vakıfbank,HSBC,Yapı Kredi,Garanti

Öncelikle kartınızı kaybettiğinizi fark ettiğiniz an müşterisi olduğunuz bankanın telefon bankacılığını arayınız. Her zaman en kısa yoldan müşteri temsilcisine ulaşmak istediğimiz bölüm olan kayıp ve ya çalıntı kart bölümünden müşteri temsilcisine kısa sürede ulaşacaksınız. Müşteri temsilcisine kartınızın kaybolduğu bildirimini yaptıktan sonra mutlaka kartınıza ait son harcamayı öğrenin.

KREDİ KARTIM NE ZAMAN GELİR

kart

Son harcama size ait ise içinizi rahatlatmış olacaksınız. Eğer son harcama size ait değil ise harcama itirazı yapabilir ve bankanın size göndereceği harcama itiraz formunu doldurabilirsiniz. Bu form ve savcılık suç duyurunuz ile birlikte şubenize başvurabilirsiniz. Ancak çoğu banka şifreli kartlarda yapılan harcamalara ödeme yapmayı kabul etmiyor. Şifre saklama hakkının müşteri sorumluğunda olduğunu iddia edip zararınızı karşılamayabiliyor. Kart kayıp bildirimini müşterisi olduğunuz bankaya yapmış olduğunuz dakikadan itibaren kartınızdan yapılacak hiçbir harcamadan sorumlu tutulamazsınız.

İptal bildirimden sonra müşteri temsilciniz size yeni kart göndermeyi teklif edecektir. Çoğu bankanın ortak olarak kredi kartı yenileme ve teslim süresi 10 gün olarak biliniyor. Yeni kartınız 10 iş günü içerisinde tarafınıza teslim edilecektir.

Kategori: Kredi Kartları
Yazar: Tarih: 22 Aralık 2015 - 5:59:38

Benzer Konular

Yukarı Çık