Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Kredi Kartı Üyelik Ücreti Almayan Bankalar

Günümüzde milyonlarca insan kredi kartı kullanmaktadır. Hatta bir çok insanda dört, beş adet değişik bankaların kredi kartlarına sahip. Artık kimse cebinde nakit para taşımaz oldu. Çünkü kredi kartların kullanım alanı o kadar geniş ki, insanlar bütün ihtiyaçlarını kredi kartlarıyla hatta kredi kartlarına taksitlendirerek alıyorlar. Marketlerde, faturaları ödeme de, beyaz eşyalarda, giyimde, ulaşımda daha bir çok ihtiyaçlarımızı kredi kartı ile alabiliyoruz. Gelirimize göre düzenli bir şekilde kullanıp, ödüyorsak da bir problem yaşamadan zevkle kredi kartlarımızı kullanıyoruz. Kredi kartlar iyi güzelde bir de kart üyelik ücretleri olmasa daha iyi olacak,diye düşünürüz. Bu konu da bir çok kredi kartı kullanıcılarının mahkemeye şikayetleri, yetkili mercileri harekete geçirdi. Kart ücretleri konusunda kısıtlamalar getirildi. Sonuçta kartlarını kullanmış olduğumuz bankalar yeterince bizim her türlü alışverişlerimizden aldıkları faiz oranları var, bir de kart ücreti alıyorlar. Yaklaşık yıllık birçok banka kart başına 100 TL civarında ücret alıyorlar. Binlerce kişiden bunu tahsil ettiğini düşünsenize. Yazık değil mi, insanlar sanki çok kolay para kazanıyorlar.

Kredi Kartı Aidatı Almayan Bankalar

Bunun üzerine bir çok banka aidatsız kartlar çıkartmaya başladı.Bu da insanlara cazip gelip o bankanın kredi kartını almaya teşvik ediyor. Yani neden kart ücreti olan bir kart kullanayım ki aidatsız kart varken.

Aidatsız Kredi Kartı Tavsiyesi

Hangi bankalar aidatsız kredi kartı veriyor derseniz;

Akbank Free (Akbank ın yeni çıkartmış oluğu aidatsız kart taksit imkanı ve chip para imkanı sunuyor)

Garanti Flexi (Garanti banka kartı aidatsız, taksit imkanları var, kullandığınız harcamaların oranlarına göre para puan imkanları var)

HSBC Konsept kart (bu kartta da taksit imkanları sunulmaktadır)

Finansbank Fix Card (Finansbank ın sunduğu bu kartta da kart ücreti yok ve taksitlendirme imkanları sunmaktadır, yalnız kart basım ücreti olarak 15 TL almaktadırlar)

İş Bankası Maxsimum kart (İş Bankasının sunmuş olduğu bu kartta da alışverişlerinizde para puan kazanma imkanları var)

Ben uçak yolculuklarım için aidatsız bir kart istiyorum diyorsanız;

İNG Pegasus Plus kart var( her uçuşlarınızda %2 uçuş puanı kazanma imkanları sunmaktadır.)

Bir çok bankanın aidatsız kartları vardır. Yani niye kart ücreti ödeyelim ki.

Kategori: Kredi Kartları
Yazar: Tarih: 18 Mart 2016 - 9:05:06

Benzer Konular

Yukarı Çık