Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Kredi Kartı Üyelik Aidatını Geri Almayan Kalmasın

Bir dönem bankaların müşterilerinden aldığı kredi kartı aylık aidatı, büyük bir sorun haline gelmiştir. Aylık ve yıllık olarak alınan kredi kartı aidatı, kredi kartı işletim veya kredi kartı kullanım olarak farklı isimler ile müşterilerin hesaplarından kesilmeye başlandı. 30 TL’ye kadar çıkabilen ve bazı bankalar tarafından üç ayda bir olarak da alınabilen bu kesintiler, vatandaşların büyük tepkisini topladı.

Tüketiciler Birliği’ne açılan dava sonucunda vatandaşların haklı görülmesi sonucunda bankaların bu zamana kadar kestiği aidatları, müşterilerine verme dönemi başladı. Ancak bazı kişilerin bu durumdan haberi olmamaktadır. Böyle işlemleri ise tüketici haklarını koruyan ve bu alacakları takip eden hukuk kuruluşları vatandaşlara bildiriyor. Tüketicilerin haklarını koruyan bu kişiler, kart aidat ücretlerini almayan kişilerin telefonlarını arayarak bu ücretin kendilerini ödenmesini sağlıyor.

Kredi Kartı Aidat Ücreti Geri Alma

Eğer siz de halen kredi kartı aidat iadelerinizi almadıysanız, iletişme geçebilirsiniz. Açılan dava masraflarının haricinde sizden herhangi bir ücret almadan kart aidatlarınızın iadelerini öğrenebilirsiniz. Bu sayede bankaların bu zamana kadar haksız bir şekilde sizden kestiği paraları geri kazanabilirsiniz.

Kategori: Kredi Kartları
Yazar: Tarih: 19 Nisan 2016 - 9:39:03

Benzer Konular

Yukarı Çık