Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Kredi Kartı Taksitlendirmenin Avantajları

Nakit yerine sıklıkla kredi kartı kullanmayı tercih ediyorsanız aylık gelirinizin  ve ödeyebileceğiniz miktarların üstünde harcamalar yaptığınız olabilir. Sonrasında kendinizi ödeme zorluğu içerisinde bulabilirsiniz. Kartınızı ödeyemedikçe ana borcunuza sürekli faiz  işlendiği için gittikçe artan bir borç bakiyesi ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Eğer kredi kartı borcunuzu ödeyemiyorsanız ”Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Yasası” kapsamında  kredi kartı borcu taksitlendirme işlemi yapabilirsiniz. Kredi kartı taksitlendirme işlemini kartınızın ait olduğu banka ile de yapabilirsiniz yada başka bir banka ile görüşüp borcunuzu oraya taşıyarak da yapabilirsiniz.Birkaç dönemlik gecikme yaşadığınız takdirde taksitlendirme işlemi için talep oluşturabilirsiniz.

Kredi kartınızın borcunun taksitlendirilmesinde,borç tutarı üzerinden bankanın belirlemiş olduğu oranlardaki faiz işletilecektir. Böylece her geçen gün artan faizlerle borcunuzun artmasından da kurtulmuş olacaksınız. Borç tutarı içine yapılan diğer masraf tutarları ilave edilecektir. Eğer masrafları nakit ödemeyi tercih ederseniz masraflar üzerinden indirim yapılacaktır. Belirlenen vade dönemlerinde taksitlendirme yapılacaktır. Genellikle de bu vade dönemleri 9-12 ay eşit taksit şeklinde olabilirken faiz oranı tamamıyla bankanızla görüşmeniz sonucu belirlenecektir. Bankalar arasında faiz oranlarında farklar olabileceği için birkaç bankayla görüştükten sonra taksitlendirme işlemini yapmanız daha doğru olacaktır.

Kredi Kartı Taksitlendirme

Kredi kartınızı ödeyememe durumunda da banka idari takip başlatabilir, Merkez Bankası Kara Listesine girebilirsiniz.Yasal takip başlayabilir,süreç icra takibine kadar gidebilir. Taksitlendirme işlemiyle birlikte tüm bu olumsuz tablodan kurtulmuş olursunuz.

Bütçenizde ki sıkışıklık bir dönem sonra rahatlayacaksa ödeme erteleme size vakit kazandıracaktır. Bir çok kredi kartının özelliği olan ödeme erteleme işlemi ile alış verişlerinizin ödemesini 3-6 aya kadar erteleyebilirsiniz. Aylık ödeme miktarınızı azaltmanızda mümkün olabilir, bankalar kredi kartı ekstrenizi 9 aya kadar taksitlere bölebiliyorlar.Bankanızla bu konuda görüşerek çözüm bulabilirsiniz.

Kategori: Kredi Kartları
Yazar: Tarih: 15 Şubat 2016 - 11:19:36

Benzer Konular

Yukarı Çık