Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Kredi Kartı Slibi Olmadan İade Olur mu?

Binlerce kişi kredi kartı ile alışveriş yaparak nakit taşıma sıkıntısından kurtulmaktadır. Yanınızda nakit paranız olmadığında o çok sevdiğiniz elbiseyi almak kredi kartınız var ise bir olumsuzluk taşımamaktadır. Dilediğiniz hediyeyi, eşyayı, elbiseyi, oyuncağı kredi kartınız ile alabilirsiniz. Kredi kartına oldukça cazip kampanyalardan faydalanmakta bunun yanı sıra bir olumlu sonucu daha olmaktadır.

Üstelik taksit imkânından da faydalanabilirsiniz. Örneğin yakın arkadaşınıza kredi kartınız ile bir hediye aldınız. Fakat aldığınız hediye arkadaşınıza büyük ya da küçük geldi bu durumda değiştirmeniz gerekmektedir. Bu gibi durumlarda değişim ya da iade olması tamamen mağazadan mağazaya değişiklik göstermektedir. Her bir mağazanın kendi prensipleri bulunmakta ve bunun dışına çok az çıkılmaktadır.

Kredi kartı ile yaptığınız alışverişlerinizde kredi kartı slibi, faturanızı kaybetmemenizde fayda var. Çünkü iade ya da değişim anında sizden kredi kartı slibi istenmektedir. Türetici Kanuna göre malı iade ve bedelini iade alma hakkı bulunmaktadır. Değişim ve iade alamadığınız taktirde tüketici haklarına başvurmanızda fayda var. Aldığınız ürünün faturası, slip herhangi bir delil ile iade edebilme imkanınız bulunmaktadır.

Kategori: Kredi Kartları
Yazar: Tarih: 18 Mart 2016 - 12:56:23

Benzer Konular

Yukarı Çık