Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Kredi Kartı Puanlarını Satan Öğrenciler

Ülke olarak ticari açıdan her şeye bir çözüm bulabiliyor ve ticari beynimizin de hafife alınır cinsten olmadığını biliyoruz. Geçenlerde internette gezinirken kredi kartı puanlarını satan öğrenciler var olduğunu gördüm ve merak edip olayın biraz detayına indim.

Bildiğiniz üzere kredi kartı kullanıcılarına sürekli olarak kampanyalar yapılıyor ve bu kampanyalardan en sık duyulanı hatta kullanılanı da puan hediyesi oldu. Belirli miktarlarda yaptığımız alışverişler karşılığında kartımıza para puan ekleniyor. Bu para puanlar ile bedava alışveriş yapabiliyoruz.

Kredi kartı kullanan öğrenciler ki tahmin ettiğiniz üzere üniversite öğrencileri kredi kartlarında ki para puanı satmaya başladılar. Bu para puanları sizin kredi kartınıza aktarımı gibi bir şey söz konusu değildir.  Puan satımı daha farklı şekilde gerçekleşiyor.

Örneğin A marka parfüm alacaksınız ve fiyatı 250 TL, öğrenci arkadaşımız sizin yerinize kartında biriken para puanlar ile alışverişi yapıyor ve sizde ödemeyi ona yapıyorsunuz. E onlarda kampanya yapmış 250 TL olan parfüme 200 TL ödüyorsunuz.

Kategori: Kredi Kullanma
Yazar: Tarih: 8 Aralık 2015 - 12:25:35

Benzer Konular

Yukarı Çık