Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Kredi Kartı Otomatik Virman Ne Demek?

Öncelikle virman nedir ona bir bakalım. Banka hesabında bulunan fonların başka kişiler tarafından hesaba aktarılma işine deniyor. Paranın çok az bir kısmı başka kimselerin hesabına verdikleri için bunlara virman deniyor. Kısacası paranın aktarım havalesi işine denir.

Kendi bankacınız veya bankadaki en üst yetkiliyle görüşüp Mevduat hesabınızın farklı bır hesaplarla eft veya  havale ile para aktarmasıdır. Kendi bankacınıza başvurup bilgi edinebilirsiniz.ya da müşteri hizmetlerinden öğrenebilirsiniz. Kredi kartınızla otomatik olarak mevduat sahibinin birçok hesabınıza eft veya havaleyle para aktarabilirsiniz. Bunu bir bankacınızdan öğrenebilirsiniz.

Kredi kartı otomatik olarak bankalar kart ücreti almaktadırlar. Bu bir banka için geçerli değil tüm bankalar bu ücreti almaktadır. Mesela kartınızda 32, 10 tl bulunmakta banka onu kart ücreti olarak almaktadır ama bazı banka müşterileri bunun hiç farkında değiller. Banka bireysel müşteri görevlisi bu durumu sorabilir ve bilgilendirme alabilirsiniz. Zaten bankalar sizi önceden bilgilendiriyorlar. Size de bazen bilgilendirme mesajı gelebilir.

Kredi kartından EFT havale ve bankadaki paranıza ve maaşınıza kadar hepsinden ücret alınmaktadır ama hepsinden aynı ücret alınmamaktadır. Bankaların müşterilerine yönelik uyguladığı en büyük avantajlardan biridir. Bankalar kendiliğinden mevduat hesabı açmaktadır. Müşteriler bazen ödedikleri faturayı fark etmiyor bunun için müşteri temsilcisinden ayrıca hesap özeti istemeliyiz. Bunun da ücret kesilmesine neden oluyor.

Kategori: Kredi Kartları
Yazar: Tarih: 14 Mart 2016 - 9:31:12

Benzer Konular

Yukarı Çık