Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Kredi Kartı Olmadan Kart Numarası ve Diğer Bilgileri İle Alışveriş

Kredi kartı kullanımı yalnızca nakit ihtiyacını kredi kartından karşılamak için değil kullanıcılara kolaylık sağlaması açısından kullanıma sunulmuş bir sistemdir. Kredi kartı ile dilediğiniz ödemeyi kolay ve hızlı bir şekilde yapabilmeniz söz konusu oluyor. Cüzdanınızda nakit paranız olmadığında imdadınıza koşan kredi kartları ödeme kolaylığı ile yanınızda. Bir alışveriş yaptınız veya yemek yediniz cebinizde nakit paranız yok ise kredi kartı ödemesi ile kolayca işlerinizi yapabilirsiniz. Fakat kimi durumlarda kredi kartınız yanınızda olmayabilir bu gibi durumlarda dışarıda yaptığınız alışverişlerde kredi kartı numaranız ve diğer bilgileriniz ile ödeme yapmanız mümkün değildir.

Kredi Kartsız Alışveriş Yapma

kredi kartı

kredi kartı

Çünkü kredi kartınızın post cihazından geçirilerek ödemenin yapılması gerekmektedir. Fakat internet ortamında bir alışveriş yaptıysanız ve kredi kartı bilgilerinizi biliyorsanız kredi kartınız yanınızda olmadan da bu bilgileri girerek kredi kartınız ile ödeme yapabilirsiniz. Bu nedenle kredi kartı bilgileriniz oldukça önemlidir ve bu bilgileri ikinci şahıslarla paylaşmamalı ve ortalık bir yerde bu bilgilerinizi bulundurmamalısınız.

Sizin yerinize alışveriş yaparak kredi bilgilerinizi kullanan bir kişi haberiniz olmadan kredi kartınızı kullanabilir. Buna olasılık yaratmamak için kredi bilgilerinizi saklamanız gerekmektedir. Olası bir durumda da kredi kartı bilgileriniz ile alışveriş yapan bir kişiye dava açma hakkınız bulunmaktadır. Başka birinin kredi kartı bilgilerini kullanarak alışveriş yapmak bir suç teşkil etmektedir.

Kategori: Kredi Kartları
Yazar: Tarih: 10 Mart 2016 - 9:15:05

Benzer Konular

Yukarı Çık