Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Kredi Kartı Ödeme Güvencesi Şikayet

Allah geçinden versin öldüğünüz zaman yada size bir şey olduğu zaman kredi kartı borcunuz ailenize geçmez direk iptal edilir. Bankanız sizden ödeme güvencesi ister. Bu genellikle kredi kartı aldığınızda sizden istenilen şeydir.

Banka personeli sizden kredi kartı almadan önce bazı şeyler sorarlar. Sağlığını, rahatsızlıklarını sorarlar. Bunu da bilgilendirme yapmak için yaparlar. Kredi kartı alırken bu bilgilendirmeyi de ödeme güvencenizi öğrenmek için yapmak zorunda oldukları bir rutindir.

Mesela işsiz kaldınız diyelim. Bu durumda devreye kredi kartı ödeme güvencesi giriyor. Eğer böyle  bir durumla karşı karşıya geldiyseniz zaten bilirsiniz. Eğer sigorta poliçeniz varsa ona başvurabilirsiniz.

Eğer bordrolu çalışıyorsanız istem dışı işsizlikte ve Devlet memurları ve serbest mesleklerinde çalışanlar için geçici olarak iş görmezliği ödeme güvencesinden yararlanabilirler. Hesap özetlerinize ve kredi kartı harcamalarınızı güvence altına alıyor. Siz tekrar iş bulduğunuzda ise kredi kartı borçlarınızı çoğalmasını engeller.

Kredi kartı ödeme güvencesi, yaşam sigortası olarak da adlandırılır. Bu süre içinde yaşamınızı yitirme gibi durumlarda kredi kartı borcunuzu güvence altına alınır. Ayrıca kredi kartı ve hesap özeti içinde % 2 kadarıyla borcunuz için prim de ödersiniz. Tabi ki bunun olabilmesi için öncelikle bankalara başvuru yapabilmeniz gereklidir. Eğer farklı bir durumla karşılaşırsanız ilgili yerlere başvurabilirsiniz.

Kategori: Kredi Kartları
Yazar: Tarih: 15 Mart 2016 - 8:55:44

Benzer Konular

Yukarı Çık