Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Kredi Kartı Limiti Neye Göre Belirlenir?

Kişileri nakit taşıma riskinden kurtaran ve birçok avantajlardan faydalanmasını sağlayan kredi kartları günümüzde artık olmazsa olmazlarımız arasında. Bankalar müşterilerine kullandırmış oldukları kredi kartlarının limitlerini gerçekleştirirken kredi notu sorgulama işlemi yaparak belirlemektedir.

Hesaplama sonucu elde edilen kredi notu ne kadar yüksek ise kişinin kredi kartı limiti de o kadar yükselmektedir. Kredi notu düşük olan kişilerin kredi kartı limitleri de buna eş olarak düşük olmaktadır. Kredi limitini belirleyen en önemli etken kişinin aylık gelir tutarıdır. Son yıllarda kredi kartı borç sorunları nedeniyle yeni uygulamalar yapılmaktadır. Bu uygulamalardan bir tanesi de asgari ücret ile çalışan kişilerin çok yüksek tutarlı kredi kartı kullanmalarının önlenmesine yönelik çalışmalardır.

Kredi Kartı Limiti Nasıl Belirlenir?

Kredi limiti Findeks kredi notunuza göre belirlenmektedir demiştik. Buna açıklık getirecek olursak Findeks kredi notu bankalar ile yapmış olduğunuz anlaşmalar sonucunda borçlarınızı düzenli ödeyip ödeyemediğinizi belirten bir not sistemi olduğunu söyleyebiliriz. Düzenli ödemeler yapan bir vatandaşın kredi notu da yüksek olmaktadır. Bu sayede kredi başvuruları olumlu sonuçlar doğurmakta ve kredi notunun yüksekliği derecesine göre de kredi limiti belirlenmektedir.

Kategori: Kredi Kartları
Yazar: Tarih: 18 Mart 2016 - 10:04:39

Benzer Konular

Yukarı Çık