Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Kredi Kartı Limit Yükseltme Ne Kadar Sürer?

Milyonlarca insan günümüzde kredi kartı kullanmaktadır. Çünkü kredi kartının kullanım alanı o kadar geniş ki her ihtiyacımızı karşılayabildiğimiz için, cebimizde para yerine artık kredi kartı taşıyoruz. Bankalar kredi kartı kullanıcılarına sürekli değişik kampanyalar düzenleyerek daha  da cazip hale getirmektedirler.Dediğim gibi kullanım alan çok geniş olması nedeni ile kart limitimiz artık bize yetmeyebilir.Kart limitleri ile ilgili bir çok kısıtlamalar getirilerek, kredi kartı mağdurlarını önleme amacıyla yapılmıştır. Çünkü bazı insanlar kredi kart borçlarını ödeyemeyerek icralık oluyorlar.

Hem insanları korumak hemde bankaları korumak amacıyla kısıtlamalar getirilmiştir. Mesela; kredi kart aylık ödemeleri kişinin aylık gelirinin yarısını geçmeyecek kadar limit kısıtlamaları yapılmıştır. Ama bu bazı kişiler için geçerli değildir. Ev sahibi olanların kredi kartı limitleri daha yüksek olabiliyor. Birde kullandığınız kart ödemelerinizin düzenli olup olmadığına bakılarak ta yükseltilebiliyor. Eğer ödemeleriniz düzenli ise kart limitinizin yükseltilmesinde hiçbir sakınca görmeyip yükseltebilirler. Eğer değilse sizinde tahmin ettiğiniz gibi pek umut olmaz. Doğal olarak, aylık ödemelerini düzenli ödeyemeyen kişinin kart limitini yükseltirsek nasıl öder diye düşünürler. Sonuçta bankalar da kendini düşünmek zorundalar. Bütün bu olumsuzlukların olmadığını düşünelim ve kart limitinizi yükseltmek istiyorsunuz. Müşterisi olduğunuz bankaya giderek,müşteri hizmetlerine bu talebinizi sunabilirsiniz. Veya telefonunuzdan müşteri hizmetlerini arayarak ta yapabilirsiniz. Bu talebiniz kayda alınır.

Kredi Kartı Limitimi Yükseltmek İstiyorum

Kredi Kartı Limitimi Düşürmek İstiyorum

En geç 7 gün içinde sizin bu talebinizle ilgili iletişim bilgilerinize bilgi mesajı gönderilir. Genelikle son kesim tarihinizden sonra yükseltmiş olduğunuz limitinizi kullanabilirsiniz diye bir mesaj gelir. Son kesim tarihinizden sonra kullanıma açılır. Kart yükseltme talebiniz bazen sizin isteğiniz miktarda olmayabilir. Bankalar da kendi insiyatifini kullanıp sizin istediğiniz den daha düşük yapabilirler. Bu sizin gelirinizle, ödemelerinizle alakalı olarak artırabilirler. Sorduğunuz da bu kadar limit yükseltme onaylandı, diyebilirler. Yapacak bir şey yok, böyle bir durumda kabullenmek zorunda kalabilirsiniz, benden söylemesi.

Kategori: Kredi Kartları, Soru - Cevap
Yazar: Tarih: 12 Mart 2016 - 1:08:20

Benzer Konular

Yukarı Çık